StoryEditor
Producenci
16.07.2019 00:00

Stella McCartney dołącza do marek grupy LVMH

Półtora roku po opuszczeniu grupy Kering, marka Stella McCartney rozpoczyna współpracę z LVMH. Luksusowa grupa numer jeden na świecie, która ma w portfolio takie marki jak Dior i Louis Vuitton, ogłosiła 15 lipca, że podpisała umowę partnerską „w celu przyspieszenia rozwoju Stella McCartney House” - podaje fashionnetwork.com.

Szczegóły umowy zostaną podane we wrześniu, ale założycielka marki, Stella McCartney, zachowa większościowy pakiet i będzie pełnić funkcję dyrektorki i ambasadorki swojej marki, której obroty oszacowano na 150–200 mln euro.

Stella McCartney jest pionierką w zmianie procesów i nawyków w pozyskiwaniu i produkowaniu konfekcji w branży modowej. Nieco ponad rok po tym, jak Kering i Stella McCartney zakończyli wspólne przedsięwzięcie utworzone w 2001 roku, projektantka dołączyła do drugiego francuskiego giganta w tym sektorze. 

Grupa LVMH, lider światowego luksusu, nadal rozszerza portfolio swoich marek. Po ogłoszeniu ponownego otwarcia Patou (którego pierwszy pokaz ma się odbyć we wrześniu), przejęła większość udziałów w firmie jubilerskiej Repossi. Wiosną zainicjowała także nową markę modową Fenty we współpracy z Rihanną. 

- Nawiązanie współpracy z Bernardem Arnaultem, jego rodziną i grupą LVMH to nowy kamień milowy dla mnie, mojej rodziny, ale także dla wszystkich w Stella McCartney - powiedziała projektantka. - Marka przeszła długą drogę od momentu jej wprowadzenia - nowe partnerstwo z LVMH to wielkie uznanie dla tej pracy. 

Stella McCartney będzie specjalnym doradcą Bernarda Arnaulta i członków komitetu wykonawczego Grupy LVMH ds. zrównoważonego rozwoju.

- Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy ze Stellą. To początek pięknej historii razem - jesteśmy przekonani o wielkim długoterminowym potencjale jej domu mody. Decydujący był dla mnie następujący czynnik: Stella była pionierem w uwzględnianiu kwestii środowiska i etycznych i zawsze starała się rozwijać swój dom mody wokół tych wartości. Wzmocni to zaangażowanie Grupy LVMH w zrównoważony rozwój - skomentował Bernard Arnault, prezes LVMH. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:44