W wywiadzie dla włoskiej gazety Corriere della Sera’s L’Economia, Alfonso Dolce, CEO i brat współzałożyciela, ogłosił, że duet projektantów, którzy założyli markę czterdzieści lat temu, jest „gotowy”. Jeszcze niedawno Stefano Gabbana stanowczo deklarował, że nigdy nie sprzeda „ich dziecka”, a przyszłość marki w rękach innych projektantów wydawała się nie do pomyślenia. „Kiedy umrzemy, umrzemy,” mówił Gabbana. Teraz jednak, rodziny mają poważne powody, by myśleć o otwarciu kapitału: wejście na giełdę mogłoby wycenić markę na sześć miliardów euro.
Obecnie firma jest w całości własnością obu rodzin: założyciele posiadają 80 proc. akcji, a rodzina Domenico Dolce (w tym Alfonso) ma pozostałe 20 proc. Jak długo zewnętrzni inwestorzy „nie naruszą etycznych wartości firmy i jej strategii zrównoważonego rozwoju”, dom mody wydaje się rozważać tę możliwość. Mimo trudniejszych czasów, marka wciąż rośnie: w ostatnim roku finansowym sprzedaż wzrosła o 17 proc. do 1,87 miliarda euro – wynik, który D&G ma nadzieję powtórzyć w tym roku.
Stany Zjednoczone odgrywają szczególnie ważną rolę dla Dolce & Gabbana: marka posiada tam 72 sklepy, a w Kanadzie cztery. Łącznie odpowiadają one za 28 proc. całej sprzedaży, w porównaniu do 16 proc. w Chinach. W ciągu najbliższych osiemnastu miesięcy, D&G planuje otwarcie dwunastu kolejnych sklepów w USA, w tym jednego o powierzchni ponad 2000 m² i pięciu piętrach na nowojorskiej Madison Avenue. Tak dynamiczny rozwój na rynku amerykańskim podkreśla globalne ambicje marki i jej dążenie do dalszego wzrostu, jednocześnie przygotowując grunt pod ewentualne wejście na giełdę.
Czytaj także: Katy Perry reklamuje pierwszy gourmandowy zapach Dolce & Gabbana