StoryEditor
Producenci
22.05.2024 11:46

Stara Mydlarnia otwiera kolejne firmowe sklepy

Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawie / fot. wiadomoscikosmetyczne.pl
Stara Mydlarnia, rodzinna firma produkująca naturalne kosmetyki, inwestuje w kolejne firmowe sklepy. Najnowszy otworzy w warszawskiej Galerii Północnej, gdzie dołączy do takich najemców, jak Sephora, Douglas, Hebe i Rossmann.

Stara Mydlarnia jest dużą rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Ważną częścią jej działalności jest produkcja ręcznie wyrabianych mydeł w blokach, muffinek, creamersów i kul do kąpieli - „hand made by Stara Mydlarnia".  

Swoje kosmetyki firma sprzedaje online i w firmowych sklepach. Na dziś dysponuje siecią 24 stacjonarnych salonów, większość z nich jest ulokowana w popularnych centrach handlowych m.in. w Krakowie, Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy Rzeszowie.

Wkrótce kolejny sklep dołączy do lifestylowej oferty warszawskiej Galerii Północnej. 

– Rozwój oferty lifestylowej, zwłaszcza o nowe marki kosmetyczne, jest jednym z ważniejszych aspektów naszej strategii leasingowej. Obok doskonale znanych na rynku sieciowych marek drogeryjnych i perfumeryjnych, które obecne są u nas od lat, coraz częściej w ofercie Północnej pojawiają się nowe, rodzime koncepty, które wyróżnia pomysł, jakość produktów oraz szeroki asortyment. Stara Mydlarnia, która coraz wyraźniej zaznacza się na polskim rynku centrów handlowych, jest tego najlepszym przykładem – stwierdza Katarzyna Żuchowska, leasing manager w GTC S.A.

Stara Mydlarnia produkuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów oraz produkty do aromaterapii. W ofercie sklepu, który powstanie w Północnej znajdą się produkty takich serii, jak m.in. Eco Botanica, Eco Trendy, Eco Receptura, Home Spa, For Men czy Handmade. Będą to także akcesoria, produkty do aromaterapii i zapachy do domu.  

– Brand wpisuje się w obecne trendy i rosnącą świadomość konsumenta. Fakt, że w jego ofercie znaleźć można naturalne produkty, kierowane do osób ceniących sobie ekologię i wysoką jakość, jest mocnym atutem najemcy. Wzbogaca także naszą ofertę kosmetyczną o kolejny wyróżnik – dodaje Katarzyna Żuchowska.

W Galerii Północnej Stara Mydlarnia zmierzy się ze sporą konkurencją. W kategorii zdrowia i urody działają tu takie marki jak m.in. Sephora (w tym roku zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw.), Douglas, Rossmann, Hebe, Inglot, Ziaja, Super-Pharm. Dodatkowo można taki asortyment kupić w salonach TK Maxx, HalfPrice, czy Sinsay. 

Otwarcie Starej Mydlarni zaplanowano na lipiec. W kwietniu w Północnej został otwarty mający aż 1,5 tys. m kw. sklep marki JYSK. Ponadto od początku 2024 roku leasing przedłużył umowy z 9 najemcami, opiewające łącznie na 1627 m kw. W gronie tym była także Sephora, która dodatkowo zwiększyła powierzchnię najmu z 286 m kw. do 320 m kw. 

Galeria Północna należąca do Grupy GTC to centrum handlowe położone w północnej części Warszawy. Ma  powierzchnię 64,8 tys. mkw., około 200 najemców oraz 11-salowe kino. Posiada jedne z jednej z największych w stolicy ogrody na dachu, w których można znaleźć m.in. unikalną w skali światowej tężnię solankową, ogromne murale, w tym 3D i place zabaw dla dzieci. W obiekcie można podziwiać także światowej klasy sztukę - w centralnym punkcie galerii wznosi się najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba ze stali nierdzewnej „Wir” autorstwa Oskara Zięty. Obiekt posiada środowiskowy certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.01.2025 15:00
Annie Young-Scrivner rezygnuje z funkcji CEO Wella, Glenn K. Murphy przejmuje stery
Annie Young-Scrivner Linkedin

Annie Young-Scrivner, dotychczasowa dyrektorka generalna (CEO) oraz członkini zarządu Wella Company, złożyła rezygnację ze stanowiska. Decyzja została podjęta ze względów rodzinnych. Zarząd spółki powierzył tymczasowe kierowanie firmą dotychczasowemu przewodniczącemu rady nadzorczej, Glennowi K. Murphy’emu, który obejmie funkcję Executive Chair.

Wella Company, działająca jako niezależna firma od czterech lat, posiada w swoim portfolio znane marki z branży profesjonalnej i detalicznej pielęgnacji włosów, paznokci oraz technologii beauty. Glenn K. Murphy, pełniący rolę przewodniczącego rady nadzorczej od dwóch lat, wnosi do firmy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu na najwyższym szczeblu. W przeszłości kierował takimi gigantami, jak Gap Inc., Lululemon Athletica czy Shoppers Drug Mart.

„To kluczowy moment w rozwoju Wella Company” – podkreślił Murphy. Dodał, że dotychczasowa praca Annie Young-Scrivner stworzyła solidne podstawy pod przyszły wzrost firmy. W ciągu jej czteroletniej kadencji spółka dynamicznie się rozwijała, budując swoją pozycję w globalnej branży beauty. Nowy lider zapowiada dalsze przyspieszenie wzrostu i realizację zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych celów.

Wcześniej, w listopadzie 2024 roku, marka OPI, należąca do Wella Company, nawiązała współpracę z Universal Pictures przy okazji premiery filmu “Wicked”. W ramach tej kooperacji wprowadzono na rynek limitowaną kolekcję lakierów do paznokci inspirowaną filmem. Wella Company kontynuuje również rozwój w Polsce. We wrześniu 2021 roku firma ogłosiła otwarcie w Łodzi Centrum Usług Wspólnych, planując zatrudnienie 200 osób w działach finansów i IT. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.01.2025 13:00
Rewolucja w accessibility: Henkel wprowadza technooznaczenia dla osób niewidomych i słabowidzących
Henkel

Henkel we współpracy z NaviLens wprowadza przełomowe rozwiązanie na opakowaniach swoich detergentów. Innowacyjna technologia ma pomóc osobom niewidomym i słabowidzącym w codziennych obowiązkach, takich jak pranie czy zakupy, jednocześnie eliminując bariery wizualne i językowe.

Codzienne czynności, takie jak czytanie drobnego druku na butelkach detergentów czy rozpoznawanie linii napełnienia na plastikowych nakrętkach, bywają trudne dla osób z ograniczoną zdolnością widzenia. W USA żyje aż 7 milionów osób z tego rodzaju niepełnosprawnościami, które codziennie stają przed podobnymi wyzwaniami. Odpowiadając na te potrzeby, marka All Free Clear, należąca do Henkel, jako pierwsza wprowadziła technologię NaviLens na opakowaniach swoich produktów, w tym detergentów Mighty Pacs.

NaviLens to system opracowany z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących. W przeciwieństwie do tradycyjnych kodów QR, które wymagają precyzyjnego skanowania z bliska, kody NaviLens są wykrywane przez kamerę smartfona z dużej odległości i w ułamku sekundy, bez potrzeby ustawiania telefonu pod odpowiednim kątem. Technologia ta została pierwotnie wdrożona w przestrzeniach publicznych, takich jak stacje metra w Barcelonie czy Nowym Jorku, a następnie znalazła zastosowanie na opakowaniach produktów.

Nowe opakowania detergentów All Free Clear zawierają kody NaviLens, które po zeskanowaniu dostarczają użytkownikom szczegółowych informacji na temat produktu, takich jak jego nazwa, instrukcje użytkowania czy lokalizacja w sklepie. Dzięki temu osoby niewidome zyskują większą niezależność i pewność siebie w codziennych obowiązkach, takich jak pranie czy zakupy. Co więcej, precyzyjnie odmierzone kapsułki Mighty Pacs eliminują potrzebę korzystania z miarki, co dodatkowo ułatwia korzystanie z produktu.

Technologia NaviLens nie tylko wspiera osoby z niepełnosprawnością wzroku, ale również eliminuje bariery językowe. Aplikacja dostarcza informacji w różnych językach, co czyni ją użyteczną także dla osób z trudnościami w rozumieniu tekstów w obcym języku. Jak podkreśla Julia Galotto, wiceprezeska marketingu Henkel, wprowadzenie NaviLens to krok ku większej inkluzywności i dostępności, które mogą zmienić życie milionów ludzi na lepsze.

Czytaj także:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. styczeń 2025 00:18