StoryEditor
Producenci
30.10.2019 00:00

Sprzedaż L‘Oréal gwałtownie wzrosła w dziale produktów luksusowych

Napędzany silnym popytem w regionie Azji i Pacyfiku francuski gigant kosmetyczny L‘Oréal odnotował wzrost sprzedaży o 11 proc. i przekroczył prognozy w trzecim kwartale, dzięki swojemu segmentowi luksusowemu. Obroty koncernu osiągnęły 7,183 mld euro - podała grupa. 

 - Tak wysokie tempo wzrostu jest na rekordowym poziomie od ponad 10 lat - powiedział Jean-Paul Agon, CEO grupy, cytowany w komunikacie prasowym.

L'Oréal Luxe, dział wysokiej klasy produktów kosmetycznych, ze swoimi flagowymi markami Lancôme, Yves Saint Laurent, Giorgio Armani i Kiehl's, ponownie przyspieszył wzrost (+ 18,4 proc. do 2,752 mld euro) . Oddział wykorzystał udane premiery produktów do pielęgnacji skóry, a także perfum. 

- W szczególności doskonały był początek dwóch nowych kobiecych zapachów, Idole de Lancôme i Libre de Yves Saint Laurent -  podkreśliła firma w komunikacie. Perfumy są postrzegane jako wektor wzrostu dla grupy, zwłaszcza że przewiduje się gwałtowny wzrost popytu w Chinach. L'Oréal ogłosił niedawno przejęcie marek Mugler i Azzaro od Clarins za nieujawnioną kwotę.

Dział dermokosmetyków, Active Cosmetics, ze swoimi markami La Roche-Posay, Vichy, SkinCeuticals i CeraVe, również gwałtownie rósł (+ 16,3 proc. do 606,4 mln euro) - podaje L'Oréal.

Główny oddział grupy, produkty konsumpcyjne, odnotował znaczny wzrost, chociaż skromniejszy, bo 5,2 proc. do 3,003 mld euro, wspierany przez pielęgnację skóry, ale także makijaż, który zyskuje udział w rynku. Wreszcie dział produktów profesjonalnych odnotował wzrost o 6,1 proc. do 821,1 mln euro.

We wszystkich działach sprzedaż L'Oréal sięgnęła w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku 21,99 mld euro, co oznacza wzrost o 10,7 proc.

Pod względem regionu geograficznego prowadzi zdecydowanie rejon Azji i Pacyfiku ze wzrostem sprzedaży o 27,1 proc. do 2,28 mld euro, co czyni go głównym rynkiem francuskiego koncernu kosmetycznego. - W tym rejonie wszystkie działy rosną dwucyfrowo - poinformował L'Oreal.

Mniej korzystne są wyniki grupy w Ameryce Północnej, gdzie odnotowano wzrost o 4,1 proc., ze względu na spowolnienie rynku makijażu. 

Poprawiła się za to sprzedaż w Europie Zachodniej, zwiększając się o 3,9 proc. (+ 3,2 proc. w analogicznym okresie) do 1,928 mld euro, głównie dzięki wynikom marki Kiehl i Giorgio Armani, które wzrosły w trzecim kwartale.

Grupa przypomniała o swoich ambicjach, by przekroczyć wzrost światowego rynku kosmetycznego w 2019 r. który w zeszłym roku wyniósł 5,5 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 19:38