StoryEditor
Producenci
30.07.2020 00:00

Spółka Natura &Co zapowiada zerową emisję dwutlenku węgla do 2030 roku. To nie wszystko

Firma Natura &Co, w skład której wchodzą takie marki jak Avon, Natura, The Body Shop oraz Aesop – przedstawiła swoje zobowiązania względem środowiska i społeczeństwa z zamiarem zrealizowania ich do końca 2030 roku.

Jedna z największych grup kosmetycznych na świecie obejmie ochroną kolejne hektary Amazonii, będzie promować integrację i równość wśród pracowników oraz wdroży rozwiązania promujące obieg zamknięty i odnawialność surowców. Spółka planuje osiągnąć zerową emisję netto dwutlenku węgla 20 lat przed terminem wyznaczonym w celach rozwojowych przez ONZ.

Firma ma w planach zmianę modelu działania na rzecz obiegu zamkniętego, tak aby 100 proc. materiałów wykorzystanych do produkcji opakowań nadawało się do ponownego użycia lub recyklingu. Oprócz tego Natura &Co chce wypracować nowe metody odpowiedzialnego zarządzania tworzywami sztucznymi nienadającymi się do recyklingu oraz osiągnąć biodegradowalność wykorzystywanych składników na poziomie 95 proc. Spółka zobowiązała się wypracować do 2030 roku zerową emisję netto dwutlenku węgla, wprowadzając zmiany na każdym etapie łańcucha produkcji i transportu produktów. Co ważne, planuje osiągnąć to 20 lat przed terminem wyznaczonym przez ONZ dla producentów na całym świecie, który przypada na rok 2050.

Ochrona puszczy amazońskiej

Plan rozwoju firmy został podzielony na trzy główne obszary: walkę z kryzysem klimatycznym i ochronę lasów deszczowych, ochronę praw człowieka oraz wdrożenie odnawialności wykorzystywanych surowców. W każdym z nich działania skupiają się na największych światowych wyzwaniach. Obecnie Natura &Co obejmuje ochroną 1,8 milionów hektarów puszczy amazońskiej – to obszar, który odpowiada połowie terytorium Holandii. Do 2030 roku firma chce włączyć do obszaru chronionego kolejny hektar oraz działać na rzecz zaprzestania wylesiania Amazonii do 2025 roku.

Równość i różnorodność

Grupa Natura &Co działa nie tylko na rzecz środowiska, ale także wspiera rozwój społeczeństwa. W tym celu podjęła takie działania jak zwiększenie różnorodności etnicznej, płciowej i społeczno-ekonomicznej o 30 proc. we wszystkich strukturach firmy oraz chce doprowadzić do sytuacji, w której 50 proc. osób na stanowiskach kierowniczych będą stanowić kobiety. Spółka nie pozostaje obojętna także na trudne tematy społeczne, takie jak przemoc domowa czy brak dostępu do edukacji. Do 2030 roku wszystkie marki grupy będą przeznaczać na kampanie społeczne, m.in. na polską kampanię Avon Kontra Rak Piersi, łącznie 600 milionów dolarów rocznie.

- Wprowadzenie zmian na tak ogromną skalę wymaga zaangażowania, współpracy i innowacyjnego myślenia. Nie tylko jako Avon, ale także jako cała grupa Natura &Co będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby pomóc tworzyć bardziej sprawiedliwy i ekologiczny świat. Naszymi działaniami chcemy inspirować Polaków oraz inne firmy w dążeniu do neutralności klimatycznej. Żadna z marek zrzeszonych w grupie Natura nie testuje swoich produktów na zwierzętach, na żadnym z rynków – jesteśmy pierwszą dużą firmą kosmetyczną na świecie, która tego dokonała – dodaje Anna Jakubowski, dyrektor generalna Avon Cosmetics Polska.

Natura &Co to globalna, wielokanałowa i wielomarkowa grupa kosmetyczna, która obejmuje takie firmy Avon, Natura, The Body Shop i Aesop. W 2018 r. Natura &Co osiągnęła przychody netto w wysokości 13,4 mld  dol.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:47