W segmencie kosmetyków i perfum francuski giga koncern osiągnął wzrost przychodów o 2 proc., napędzany, zdaniem szefów LVMH „potężną strategią innowacyjności i wysoce selektywną polityką dystrybucji”.
Doskonałe wyniki w segmencie perfum osiągnęła marka Christian Dior. Również produkty do makijażu i pielęgnacji skóry przyczyniły się do świetnych wyników tej luksusowej marki.
W segmencie perfum również dobrze radziły sobie Givenchy i Guerlain. Z kolei stosunkowo młoda, stworzona przez Rihannę marka Fenty Beauty, osiągnęła świetne wyniki dzięki swojej nowej linii produktów do pielęgnacji włosów i rozszerzaniu sprzedaży detalicznej w Chinach.
Czytaj też: Rihanna olśniewa w najnowszej kampanii perfum Dior J‘adore
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w segmencie selektywnej sprzedaży detalicznej LVMH odnotował wzrost przychodów w wysokości 1 proc. “Niezwykle dobre” wyniki osiągnęła Sephora, która nadal zdobywała udziały w rynku w Ameryce Północnej, Europie oraz na Bliskim Wschodzie.
Marki modowe i sprzedające galanterię skórzaną odnotowały spadek o 3 proc. Marki Louis Vuitton i Christian Dior były mocno eksponowane latem, w trakcie Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Paryżu. Z kolei marki Loro Piana, Loewe i Rimowa kontynuowały w tym okresie swój rozwój.
Największe spadki (na poziomie 5 proc.) miał sektor zegarków i biżuterii, pomimo prowadzonych nowych kampanii Tiffany & Co i Bulgari.
LVMH, mówiąc o przyszłości biznesu w niepewnych obecnie warunkach gospodarczych i geopolitycznych oceniło, że podtrzymuje dotychczasowe strategie. Będą one skupione na rozwoju swoich marek i napędzane zrównoważoną polityką innowacji i inwestycji, a także ciągłym dążeniem do utrzymywania jakości swoich produktów.
Czytaj też: Top 10 marek kosmetycznych w social mediach w 2024 roku