StoryEditor
Producenci
27.12.2018 00:00

[SONDA: 2019 W BRANŻY KOSMETYCZNEJ] Cezary Bijak, Pollena-Ewa: Produkty eko będą przenikać do kolejnych kategorii

– Kluczową rolę w biznesie kosmetycznym odegrają silne już trendy związane z kosmetykami eko  i pozbawionymi niepożądanych składników. Myślę, że będą one przenikać do kolejnych segmentów branży kosmetycznej – mówi Cezary Bijak, prezes zarządu firmy Pollena-Ewa pytany o prognozy na 2019 rok.

Jaki będzie 2019 rok dla branży kosmetycznej?

Rok 2019 umocni trendy, które zyskują coraz większe zaufanie klientów.

Jakie treny będą więc miały największy wpływ na biznes kosmetyczny?

Kluczową rolę odegrają silne już trendy związane z kosmetykami eko  i pozbawionymi niepożądanych składników. Myślę, że będą one przenikać do kolejnych segmentów branży kosmetycznej. Produkty wegańskie, ekologiczne czy na bazie naturalnych składników, będą coraz częściej pojawiać się nowych kategoriach, takich jak środki czystości. Silny rozwój czeka także rynek kosmetyków dla osób starszych.

W których kategoriach spodziewa się Pan największej dynamiki?

Tak jak w 2018 roku spodziewamy się dalszego rozwoju w wyrobach specjalistycznych, przeznaczonych do pielęgnacji skóry osób starszych i z problemami. Jedną z kluczowych marek będzie dla nas Seni Care, czyli szeroka linia kosmetyków dla osób dojrzałych i nietrzymających moczu, w której ofercie znaleźć możemy m.in. szampony, kremy czy balsamy. Stawiamy tu na innowacyjne rozwiązania, które gwarantują wygodę i komfort użytkowania.

W jakie zupełnie nowe kategorie zamierzacie wejść?

Naszym celem jest wprowadzenie nowoczesnych, wielofunkcyjnych produktów do ochrony przeciwsłonecznej. Dużą rolę odegrają w nich składniki naturalne. Obraliśmy taki kierunek dzięki projektowi Plantarum, który realizujemy w ramach Konsorcjum Plantarum. Jego celem jest wyselekcjonowanie naturalnych ekstraktów z  polskich roślin i wykorzystanie ich w innowacyjny sposób w kosmetykach, które, mam nadzieję, znajdą się za jakiś czas na rynku.

Jakie są plany rozwoju firmy w 2019 roku?

Główny nacisk kładziemy na wzrost sprzedaży wyrobów specjalistycznych Seni Care dystrybuowanych przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych w Polsce i za granicą. Stawiamy głównie na wzrost tej kategorii na rynkach wschodnich, gdzie rośnie świadomość klientów w zakresie profilaktyki przeciwodparzeniowej i przeciwodleżynowej.

Co będzie największym wyzwaniem?

Każdy rok przynosi nowe wyzwania i myślę, że 2019 nie będzie inny pod tym względem. Musimy skupić się na swoich produktach i skrupulatnie realizować cele, które przed sobą postawiliśmy. Mam nadzieję, że konsumenci coraz chętniej będą odkrywać nowe, polskie produkty, które śmiało mogą rywalizować pod względem jakości z topowymi, zagranicznymi markami.

Co może zahamować rozwój lub osłabić dynamikę rynku kosmetycznego i wpłynąć na inwestycje firm?

Kluczowy może okazać się zapowiadany wzrost cen w wielu segmentach przemysłu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 06:17