StoryEditor
Producenci
19.03.2021 00:00

Sieć Jawa zwiększyła objętość gazetki reklamowej

Pomimo rynkowych trendów nakłady gazetki Jawa systematycznie rosną, proporcjonalnie do liczby sklepów. Obecnie sieć ma 68 drogerii. Od marca br. objętość gazetki wzrosła z 12 do 16 stron. Zmieniła się także stylistyka gazetki.

Nakład gazetki drogerii Jawa to 250 tys. Wydawana jest raz w miesiącu. Dystrybucja w systemie door to door obejmuje 3/4 nakładu. Od marca br. objętość gazetki wzrosła z 12 do 16 stron. Zmieniła się także stylistyka gazetki.

Na przestrzeni ostatni lat nasza gazetka przeszła prawdziwą metamorfozę począwszy od komunikacji po liczbę pokazywanych produktów. Obecnie co miesiąc jest ich średnio 280. Szczególnie wyróżnione promocje to: 1+1, 70 proc. taniej, nowości produktowe oraz produkty z atrakcyjnymi cenami tylko dla użytkowników aplikacji Klub Moja Jawa – wyjaśnia Edyta Kresińska, doradca zarządu ds. marketingu w spółce Jawa.

Pomimo rynkowych trendów (czytaj: Drogerie i apteki ograniczyły wydawanie gazetek promocyjnych) nakłady gazetki Jawa systematycznie rosną, proporcjonalnie do liczby sklepów. Obecnie sieć ma 68 drogerii. W 2021 r. ma zostać otwartch 16 kolejnych placówek, co będzie się wiązało się z podniesieniem nakładu.

Oprócz wersji papierowej, gazetka od lat oferowana jest w wersji online. Na stronie internetowej drogerii uzyskuje 188 tys. wyświetleń, na platformie Blix – 48 tys., a na FB sieci – 378 tys. Zarówno wyświetlenia, jak i pobrania, systematycznie rosną.

Drogerie Jawa od grudnia 2019 roku wydają kwartalnik "Piękno by Jawa". Ma on formułę lifestylową. Magazyn jest tworzony przy udziale ekspertów. Treści z zakresu makijażu przygotowuje Marta Gąska, a strefą włosów opiekuje się stylista fryzur Piotr Pistek. Artykuły piszą też psycholog-seksuolog Wioletta Konopa-Stelmach oraz dr Hanna Stolińska – dietetyk kliniczny.

Strefę produktów prezentują Ekspertki Piękna Jawa, czyli sprzedawczynie z drogerii. Polecają nowości, omawiają trendy rynkowe i wszelkie produkty, na które warto zwrócić uwagę, będąc na zakupach w drogeriach.

Treści produktowe zajmują 1/3 kwartalnika. Reklamy stanowią koleje 30 proc. objętości. Całość nakładu w grudniu 2020 wyniosła 150 tys. egzemplarzy. Kwartalnik ma również odsłonę online, która ma sporą rzeszę czytelniczek – liczba odsłon w grudniu 2020 to 12 tys.

Gazetki i kwartalnik są wiodącym narzędziem komunikacji promocyjnej drogerii Jawa – podsumowuje Edyta Kresińska

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:47