StoryEditor
Producenci
14.08.2023 14:32

Selena Gomez zbiera fundusze na wsparcie zdrowia psychicznego młodzieży

Selena Gomez właścicielka marki Rare Beauty, piosenkarka, aktorka, producentka filmowa. 1 proc. ze sprzedaży jej marki kosmetycznej Rare Beauty jest przeznaczony na cele charytatywne / selenagomez/Instagram
Selena Gomez, właścicielka kosmetycznej marki Rare Beauty, będzie gospodarzem programu Rare Impact Fund Benefit w Los Angeles. Będzie to pierwsze wydarzenie charytatywne, podczas którego Selena Gomez wystąpi w takiej roli. Planowane jest na 4 października w Nya Studios, a cały zysk z imprezy zostanie przeznaczony na Rare Impact Fund – fundację założoną przez Selenę Gomez w ramach jej zaangażowania w szerzenie wiedzy na temat zdrowia psychicznego.

Jak podają amerykańskie media, Selena Gomez – amerykańska piosenkarka, aktorka i producentka filmowa – 4 października br. będzie gospodarzem  programu Rare Impact Fund Benefit w Nya Studios w Los Angeles. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na cele charytatywne, a dokładnie na fundację Rare Impact założoną przez Selenę.

– To wydarzenie podkreśli znaczenie wspierania zdrowia psychicznego młodzieży i zgromadzi fundusze dla organizacji zapewniających narzędzia i zasoby w zakresie wspierania zdrowia psychicznego  młodych ludzi na całym świecie – powiedziała prezes Rare Impact Fund, Elyse Cohen. –  Dzięki wsparciu naszych partnerów, darczyńców i społeczności mamy nadzieję kontynuować naszą misję zmniejszania piętna związanego ze zdrowiem psychicznym i zwiększania dostępu do usług i edukacji w zakresie zdrowia psychicznego.

Fundusz Rare Impact został założony przez Selenę Gomez w ramach jej zaangażowania na rzecz zdrowia psychicznego i samoakceptacji. Rare Impact Fund ma na celu zebranie 100 mln dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat, aby zwiększyć dostęp do usług w zakresie zdrowia psychicznego i edukacji dla młodych ludzi na całym świecie.

Współpracujemy z siecią stypendystów, darczyńców i społeczności, aby zmniejszyć piętno związane z chorobami psychicznymi i zapewnić młodym ludziom dostęp do zasobów potrzebnych do wspierania ich zdrowia psychicznego. Fundusze zbierane są od fundacji filantropijnych, osób prywatnych, partnerów korporacyjnych i społeczności.

Również 1 proc. całej sprzedaży z marki kosmetycznej Rare Beauty by Selena Gomez jest przekazywany na rzecz Rare Impact Fund.

W wywiadzie dla People Gomez mówiła, że zawsze chciała, aby Rare Beauty była marką integracyjną: – To, z czego jestem najbardziej dumna, to rozmowa, którą stworzyliśmy w przestrzeni kosmetycznej. Czuję, że rzucamy wyzwanie normom i naprawdę chciałam stworzyć markę, która byłaby dla wszystkich.

Selena Gomez zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Jest chora na wyniszczającą chorobę autoimmunologiczną – toczeń rumieniowaty układowy, która spowodowała, że Selena musiała przejść przeszczep nerki. Od lat Selena leczy się na depresję. Przyznała również, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 15:03