StoryEditor
Producenci
03.04.2024 10:29

Sanofi Group w Polsce konsoliduje dwie spółki, upraszcza swoją nazwę i przeprowadza się do nowej siedziby

Sanofi zmienia swoją nazwę operacyjną i przenosi siedzibę na nowy, warszawski adres. / Sanofi
Grupa Sanofi w Polsce dokonuje fuzji dwóch spółek, zmieniając swoją nazwę na bardziej zwięzłą i przenosząc się do nowego biura. Od 2 kwietnia Sanofi-Aventis sp. z o.o. i Sanofi Pasteur sp. z o.o. będą funkcjonować jako jedna jednostka prawna pod nazwą Sanofi sp. z o.o. Celem tej restrukturyzacji jest usprawnienie operacji biznesowych i wprowadzenie nowocześniejszych standardów pracy. Również siedziba Grupy Sanofi w Warszawie ulega zmianie, przenosząc się od 2 kwietnia na nowy adres.

W Polsce, Grupa Sanofi przeprowadza strategiczną konsolidację, łącząc dwie swoje dotychczasowe spółki - Sanofi-Aventis sp. z o.o. oraz Sanofi Pasteur sp. z o.o. - w jedną spójną organizację prawno-biznesową. Od dnia 2 kwietnia obie firmy oficjalnie połączą swoje siły i będą operować pod nową, bardziej lapidarną nazwą: Sanofi sp. z o.o. Ta znacząca zmiana organizacyjna ma na celu nie tylko zwiększenie efektywności działalności grupy poprzez uproszczenie jej struktury korporacyjnej, ale również ma za zadanie wprowadzenie bardziej nowoczesnych metod pracy i standardów operacyjnych w całej firmie.

Ponadto, w ramach tej szeroko zakrojonej reorganizacji, główna siedziba Grupy Sanofi w Polsce również zostaje przeniesiona. Od tego samego dnia, 2 kwietnia, centrala firmy będzie mieściła się pod nowym adresem w stolicy, co stanowi kolejny krok w procesie odświeżania i modernizacji działalności Sanofi na polskim rynku. Sanofi przeniosło swoją warszawską centralę na adres Marcina Kasprzaka 6, 01-211 Warszawa.

 

Sanofi to globalna firma biofarmaceutyczna z centralą w Paryżu, zaangażowana w odkrywanie, rozwijanie, wytwarzanie oraz marketing nowatorskich terapii, leków generycznych, szczepionek, produktów dostępnych bez recepty (OTC) i suplementów diety. Kluczowe dziedziny, w których przedsiębiorstwo prowadzi swoje działania, to immunologia, choroby rzadkie, onkologia, neurologia, cukrzyca, kardiologia oraz dziedzina szczepień. Sanofi zarządza globalną siecią 74 fabryk w 41 krajach, w tym jedną w Rzeszowie, Polska. Akcje firmy są obecne na rynkach giełdowych w Paryżu i w Nowym Jorku.

Czytaj także: Grupa AB Grigeo przejęła fabrykę papieru celulozowego i artykułów higienicznych w Niedomicach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 09:57