Jak poinformował CosmetoSAFE Consulting, Sandra Zelent-Kraciuk od października zwiększa zaangażowanie w rozwój firmy awansując na stanowisko safety assesora.
– Awans w strukturach firmy „To potwierdzenie wielu lat ciężkiej pracy Sandry - jej zaangażowania, dokładności i ciągłego podnoszenia kwalifikacji – skomentowała dr inż. Iwona Białas, założycielka CosmetoSAFE Consulting.
Sandra jest związana z firmą od 2018 roku. Wcześniej pełniła m.in. funkcję asystentki merytorycznej rektora ds. wsparcia współpracy ze zleceniodawcami w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Ma na swoim koncie doświadczenia w pracy badawczej, jak również dydaktycznej: prowadziła zajęcia laboratoryjne z zakresu surowców i form kosmetycznych oraz metod oceny działania kosmetyków. Badała m.in. wpływ formy fizykochemicznej kosmetyku na szybkość transportu przeznaskórkowego peptydu z grupy inhibitorów neurotransmiterów.
W 2015 r. została wyróżniona główną nagrodą w Ogólnopolskim konkursie na pracę dyplomową z zakresu kosmetologii organizowanym przez redakcję „Dermatologii Estetycznej” oraz WSZKiPZ. Jest uczestniczką grup roboczych Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz wielu konferencji dotyczących szeroko pojętej kosmetologii.
We wrześniu 2022 Sandra Zelent-Kraciuk ukończyła Na WUM kierunek „Toksykologia z elementami kryminalistyki”. Warszawski Uniwersytet Medyczny jest pierwszą uczelnią w naszym kraju, która otwiera studia stacjonarne kształcące przyszłych toksykologów zgodnie z europejskim modelem nauczania toksykologii w ramach dwuletnich studiów magisterskich II stopnia (Polska Rama Klasyfikacji - PRK 7). Jak dotychczas na innych polskich uczelniach nie było takiego kierunku studiów. Studia w WUM to w zasadzie jedyna możliwość studiowania kompleksowo toksykologii w kraju.
Sandra na 5 obroniła pracę magisterską „Badania toksykometryczne nanosfer srebra w modelu embrionalnym Danio pręgowanego”.
Czytaj przegląd przygotowany przez Sandrę Zelent-Kraciuk: Czy kosmetyki naturalne są wegańskie?