StoryEditor
Producenci
17.10.2022 00:00

Sandra Zelent-Kraciuk awansuje na stanowisko safety assesora w CosmetoSAFE Consulting

Sandra Zelent-Kraciuk od października awansowała na stanowisko safety assesora w firmie CosmetoSAFE Consulting. Wcześniej pełniła funkcję asystenta safety assesora.

Jak poinformował CosmetoSAFE Consulting, Sandra Zelent-Kraciuk od października zwiększa zaangażowanie w rozwój firmy awansując na stanowisko safety assesora.

– Awans w strukturach firmy „To potwierdzenie wielu lat ciężkiej pracy Sandry - jej zaangażowania, dokładności i ciągłego podnoszenia kwalifikacji – skomentowała dr inż. Iwona Białas, założycielka CosmetoSAFE Consulting.

Sandra jest związana z firmą od 2018 roku. Wcześniej pełniła m.in. funkcję asystentki merytorycznej rektora ds. wsparcia współpracy ze zleceniodawcami w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Ma na swoim koncie doświadczenia w pracy badawczej, jak również dydaktycznej: prowadziła zajęcia laboratoryjne z zakresu surowców i form kosmetycznych oraz metod oceny działania kosmetyków. Badała m.in. wpływ formy fizykochemicznej kosmetyku na szybkość transportu przeznaskórkowego peptydu z grupy inhibitorów neurotransmiterów.

 W 2015 r. została wyróżniona główną nagrodą w Ogólnopolskim konkursie na pracę dyplomową z zakresu kosmetologii organizowanym przez redakcję „Dermatologii Estetycznej” oraz WSZKiPZ. Jest uczestniczką grup roboczych Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz wielu konferencji dotyczących szeroko pojętej kosmetologii.

We wrześniu 2022 Sandra Zelent-Kraciuk ukończyła Na WUM kierunek „Toksykologia z elementami kryminalistyki”. Warszawski Uniwersytet Medyczny jest pierwszą uczelnią w naszym kraju, która otwiera studia stacjonarne kształcące przyszłych toksykologów zgodnie z europejskim modelem nauczania toksykologii w ramach dwuletnich studiów magisterskich II stopnia (Polska Rama Klasyfikacji - PRK 7). Jak dotychczas na innych polskich uczelniach nie było takiego kierunku studiów. Studia w WUM to w zasadzie jedyna możliwość studiowania kompleksowo toksykologii w kraju.

Sandra na 5 obroniła pracę magisterską „Badania toksykometryczne nanosfer srebra w modelu embrionalnym Danio pręgowanego”.

Czytaj przegląd przygotowany przez Sandrę Zelent-Kraciuk: Czy kosmetyki naturalne są wegańskie?   

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 05:02