Zarządzanie ponownym otwarciem brytyjskiej gospodarki oznaczało stopniowe odmrażanie rozpisane w formie trzech etapów. W pierwszej fazie pracownicy, którzy nie są niezbędni, wracali do pracy (na przykład w budownictwie). W drugiej fazie ponownie otwarto szkoły podstawowe i od 15 czerwca pozwolono handlować sprzedawcom detalicznym z innych branż, nie tylko niezbędnych jak spożywcza. W trzeciej fazie, która rozpoczęła się w sobotę 4 lipca, premier zapowiedział ponowne otwarcie pubów, restauracji i salonów fryzjerskich.
Jednak salonom kosmetycznym nadal nie wolno było witać ponownie klientów. Po długim oczekiwaniu właścicieli salonów, brytyjski rząd ostatecznie zezwolił na powrót do pracy salonów paznokci, spa i kosmetycznych od 13 lipca, ale niektóre zabiegi nadal nie będą dozwolone, takie jak: usługi woskowania lub nitkowania twarzy, zabiegi na twarz, rzęsy i brwi, robienie makijażu, microblading czy elektroliza na twarzy.
Dzieje się tak, ponieważ rząd Wielkiej Brytanii podkreślił, że leczenie lub usługi świadczone w „strefie wysokiego ryzyka” czyli bezpośrednio na twarzy klienta są najbardziej ryzykowne pod względem złapania lub rozprzestrzeniania wirusa.
- Decyzja o poszerzeniu zakresu dostępnych usług fryzjerskich i kosmetycznych pozwoli wielu profesjonalistom na powrót do pracy, a także pozwoli klientom skorzystać z szeregu zabiegów kosmetycznych, które mogą być wykonywane bezpiecznie zarówno dla klienta, jak i dla lekarza. To pozytywny krok, ale wciąż jesteśmy tylko w połowie drogi. Będziemy ściśle współpracować z organami zarządzającymi i wspierać wszystkich w dziedzinie urody, dopóki nie osiągniemy w pełni ożywienia branży kosmetycznej, której wszyscy pragniemy - skomentowała Millie Kendall MBE, dyrektor generalna British Beauty Council.