StoryEditor
Producenci
09.01.2024 15:42

Rywal marki Botox, Revance, przegrywa próbę oddalenia pozwu Allerganu dotyczącego tajemnicy handlowej

Botox to nazwa handlowa iniekcji z toksyną botulinową. / D. Schwarzburg, CC0, via Wikimedia Commons
Jak donosi Reuters, sędzia federalny stwierdził, że oddział producenta Botoxu, firmy AbbVie, może kontynuować pozew, w którym zarzuca firmie Revance Therapeutics wykorzystywanie jej poufnych danych w celu konkurowania z przeciwzmarszczkowymi zastrzykami i wypełniaczami twarzy należącej do AbbVie firmy Allergan.

Sędzia okręgowy USA Eli Richardson w Nashville w stanie Tennessee orzekł, że firma Allergan w sposób przekonujący zarzuciła firmie Revance zdobycie i wykorzystanie niektórych tajemnic handlowych swojego rywala w związku z szeregiem nowych pracowników firmy Allergan. Richardson powiedział, że Allergan „przedstawił wystarczające poszlaki”, aby odrzucić początkową propozycję Revance o oddalenie pozwu złożoną w kwietniu. Firma Revance z siedzibą w Nashville uzyskała w 2022 r. zgodę organów regulacyjnych Stanów Zjednoczonych na przeciwzmarszczkowy produkt do wstrzykiwań, sprzedawany pod nazwą Daxxify. Revance również osobno opracowuje lek, który jest biologicznie podobny do botoksu firmy Allergan.

Firma AbbVie przejęła markę Botox, którą wprowadzono na rynek w 2002 r., poprzez zakup firmy Allergan za 63 miliardy dolarów. Lek jest również zatwierdzony do stosowania w przewlekłych migrenowych bólach głowy i innych zastosowaniach terapeutycznych, oprócz celów kosmetycznych.

W pozwie Allergan zarzucano, że Revance „przyspieszyło” plan rekrutacji specjalistów Allergan ds. organów regulacyjnych, wewnętrznych prawników oraz pracowników sprzedaży i marketingu, którzy posiadali wiedzę na temat botoksu i popularnego wypełniacza skórnego firmy Juvéderm. W pozwie stwierdzono, że „wyprodukowanie leku biopodobnego imitującego botoks byłoby bardzo trudne (jeśli nie niemożliwe)” bez poufnych informacji firmy Allergan. Revance, domagając się oddalenia pozwu, stwierdziła, że Allergan nie wykazała, że Revance ma dostęp do którejkolwiek ze spornych tajemnic handlowych i nazwała zarzuty „bezsensownymi”. Stwierdzono, że Allergan „pobiegł do gmachu sądu” po tym, jak Revance zdobył dodatkowe zezwolenia regulacyjne na zwiększenie produkcji Daxxify.
 

Czym jest botox?
 

Jad kiełbasiany, inaczej nazywany toksyną botulinową lub botulinotoksyną, skrótowo BTX (nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "botulus", oznaczającego kiełbasę), to białkowa neurotoksyna wytwarzana przez bakterie bezwzględnie beztlenowe, głównie przez Clostridium botulinum, oraz przez kilka innych gatunków z rodzaju Clostridium. W zależności od dawki, ta substancja może być bardzo toksyczna dla organizmu ludzkiego, ponieważ wpływa na paraliż mięśni poprzez zakłócenie wydzielania acetylocholiny.

W zastosowaniach kosmetycznych toksyna botulinowa jest uważana za stosunkowo bezpieczną i skuteczną w redukcji zmarszczek mimicznych, szczególnie w górnej jednej trzeciej części twarzy, można ją także stosować przy nadmiernej potliwości (toksyna botulinowa hamuje wytwarzanie potu w gruczołach potowych). Formy handlowe są sprzedawane pod markami Botox Cosmetic/Vistabel firmy Allergan, Dysport/Azzalure firmy Galderma i Ipsen, Xeomin/Bocouture firmy Merz, oraz Jeuveau/Nuceiva firmy Evolus, produkowane przez Daewoong w Korei Południowej.

Czytaj także: Kosmetolodzy obawiają się, że stracą prawo do wykonywania popularnych zabiegów. Rzecznik MŚP ponownie interweniuje w Ministerstwie Zdrowia

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 19:14