StoryEditor
Producenci
07.05.2020 00:00

Rynek drogeryjny na rollercoasterze - pobierz bezpłatne e-wydanie

Jak koronawirus wpłynie na rynek kosmetyczny w Polsce? Czy drogerie wyjdą z tej potyczki cało? Kto produkuje żele antybakteryjne i dlaczego wprowadzenie ich do oferty było takie trudne? – to tylko niektóre z tematów najnowszego wydania „Wiadomości Kosmetycznych”. W numerze także rozmowa z fantastyczną kobietą – Anetą Kręglicką –  pierwszą i jedyną Polką z tytułem Miss Świata, modelką, fotomodelką, ale przede wszystkim business woman. A także, w ramach Akademii Wiadomości Kosmetycznych, specjalny przewodnik po kategorii pielęgnacji włosów.

Jeśli nadal stosujecie się do zasady #zostanwdomu, pracujecie zdalnie lub jest Wam wygodniej czytać „Wiadomości Kosmetyczne” na ekranie komputera lub smartfona – dajemy Wam taką możliwość.

Możecie już BEZPŁATNIE POBRAĆ najnowsze e-wydanie „Wiadomości Kosmetycznych” z e-kiosku wydawnictwa.

E-wydania "Wiadomości Kosmetycznych" możecie również przeglądać na naszym portalu w archiwum wydań.

Niezmiennie drukujemy nasze pismo i dostarczamy je bezpośrednio do drogerii i sklepów z asortymentem kosmetycznym, hurtowni, do zarządów i kupców w sieciach handlowych.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania „Wiadomości Kosmetycznych”, przygotowaliśmy dla Was szereg interesujących artykułów.

Rynek drogeryjny na rollercoasterze – to analiza tego, co działo się od marca na rynku drogeryjnym. Od paniki wywołanej przerzuceniem się konsumentów na zupełnie inny asortyment, przez radość, że drogerie pozostały otwarte, mimo ograniczeń w handlu, po spadki obrotów i problemy największych sieci, których punkty w większości mieszczą się w galeriach handlowych. Do cięć etatów i pensji pracowników drogerii włącznie.

Co koronawirus zrobi z rynkiem kosmetycznym w Polsce? – to komentarz przygotowany przez firmę badawczą PMR Market Experts. Prognozy nie są złe. Przy najgorszych możliwych scenariuszach   dynamika rynku, wg PMR, będzie niższa tylko o 4,4 p.p., niż gdyby działał w normalnych warunkach. Większość segmentów zanotuje jednak spadki lub będzie w stagnacji.  

 
 
 
 
 

Z nadzwyczajną sytuacją wiąże się nadzwyczajny popyt na produkty o działaniu antybakteryjnym i biobójczym. W artykule Antybakteryjne pospolite ruszenie pokazujemy, z jakimi problemami musiały się zmierzyć firmy kosmetyczne, które chciały szybko zacząć produkować ten asortyment i co zaoferowały ostatecznie konsumentom.

Chociaż pandemia zmieniła nasze życie, pewne potrzeby są niezmienne. Manicure i kosmetyki do paznokci to kategoria numer jeden internetowych dyskusji – kobiety wyszukują o nich informacji częściej niż o produktach niezbędnych do ochrony przed wirusem. Paznokcie – czas na regenerację – to tytuł tekstu, który przygotowaliśmy dla Was, pokazując co wpływa na stan paznokci i jak np. poradzić sobie ze zdjęciem hybrydy w domu, gdy salony kosmetyczne są zamknięte.

Prawdziwą perełką tego wydania jest rozmowa z Anetą Kręglicką – pierwszą i jedyną Polką z tytułem Miss Świata, obecnie ambasadorką marki Yoskine – niezależną, silną kobietą, aktywnie działającą w biznesie i osiągającą w nim sukcesy.

Przygotowaliśmy też dla Was w ramach Akademii Wiadomości Kosmetycznych obszerny PRZEWODNIK PO KATEGORII PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Powstał on we współpracy z markami i firmami: Babuszka Agafia, Batiste, Chantal, Davi, Dermena, L’Oréal Paris, Marion. Eksperci omawiają dominujące trendy na rynku pielęgnacji włosów, przedstawiają nowości z tej kategorii, tłumaczą, jak działają zawarte w nich składniki. Agencja badawcza Nielsen zdradza, jak kategoria pielęgnacji włosów rozwijała się w ostatnich latach i jakie ma udziały w całym rynku kosmetycznym.

Zapraszamy do lektury. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas informacje będą przydatne w Waszej codziennej pracy. Zachęcamy – piszcie do nas, informujcie, co dzieje się w Waszych firmach, sklepach, jak radzicie sobie z obecną sytuacją. Wszystkie kontakty do nas znajdziecie na portalu w zakładce redakcja. Możecie także kontaktować się z nami przez nasz fanpage na FB, który cały czas rośnie w siłę. 

Jeśli chcecie na stałe otrzymywać od nas informacje o nowościach kosmetycznych, trendach, zmianach, wydarzeniach, analizy i prognozy dotyczące rynku kosmetycznego oraz czytać e-wydania „Wiadomości Kosmetycznych” prosimy – zapiszcie się do newslettera. Bądźcie zdrowi!

Jeśli możesz #zostanwdomu i bądź na bieżąco!

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 14:49