StoryEditor
Producenci
07.05.2020 00:00

Rynek drogeryjny na rollercoasterze - pobierz bezpłatne e-wydanie

Jak koronawirus wpłynie na rynek kosmetyczny w Polsce? Czy drogerie wyjdą z tej potyczki cało? Kto produkuje żele antybakteryjne i dlaczego wprowadzenie ich do oferty było takie trudne? – to tylko niektóre z tematów najnowszego wydania „Wiadomości Kosmetycznych”. W numerze także rozmowa z fantastyczną kobietą – Anetą Kręglicką –  pierwszą i jedyną Polką z tytułem Miss Świata, modelką, fotomodelką, ale przede wszystkim business woman. A także, w ramach Akademii Wiadomości Kosmetycznych, specjalny przewodnik po kategorii pielęgnacji włosów.

Jeśli nadal stosujecie się do zasady #zostanwdomu, pracujecie zdalnie lub jest Wam wygodniej czytać „Wiadomości Kosmetyczne” na ekranie komputera lub smartfona – dajemy Wam taką możliwość.

Możecie już BEZPŁATNIE POBRAĆ najnowsze e-wydanie „Wiadomości Kosmetycznych” z e-kiosku wydawnictwa.

E-wydania "Wiadomości Kosmetycznych" możecie również przeglądać na naszym portalu w archiwum wydań.

Niezmiennie drukujemy nasze pismo i dostarczamy je bezpośrednio do drogerii i sklepów z asortymentem kosmetycznym, hurtowni, do zarządów i kupców w sieciach handlowych.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania „Wiadomości Kosmetycznych”, przygotowaliśmy dla Was szereg interesujących artykułów.

Rynek drogeryjny na rollercoasterze – to analiza tego, co działo się od marca na rynku drogeryjnym. Od paniki wywołanej przerzuceniem się konsumentów na zupełnie inny asortyment, przez radość, że drogerie pozostały otwarte, mimo ograniczeń w handlu, po spadki obrotów i problemy największych sieci, których punkty w większości mieszczą się w galeriach handlowych. Do cięć etatów i pensji pracowników drogerii włącznie.

Co koronawirus zrobi z rynkiem kosmetycznym w Polsce? – to komentarz przygotowany przez firmę badawczą PMR Market Experts. Prognozy nie są złe. Przy najgorszych możliwych scenariuszach   dynamika rynku, wg PMR, będzie niższa tylko o 4,4 p.p., niż gdyby działał w normalnych warunkach. Większość segmentów zanotuje jednak spadki lub będzie w stagnacji.  

 
 
 
 
 

Z nadzwyczajną sytuacją wiąże się nadzwyczajny popyt na produkty o działaniu antybakteryjnym i biobójczym. W artykule Antybakteryjne pospolite ruszenie pokazujemy, z jakimi problemami musiały się zmierzyć firmy kosmetyczne, które chciały szybko zacząć produkować ten asortyment i co zaoferowały ostatecznie konsumentom.

Chociaż pandemia zmieniła nasze życie, pewne potrzeby są niezmienne. Manicure i kosmetyki do paznokci to kategoria numer jeden internetowych dyskusji – kobiety wyszukują o nich informacji częściej niż o produktach niezbędnych do ochrony przed wirusem. Paznokcie – czas na regenerację – to tytuł tekstu, który przygotowaliśmy dla Was, pokazując co wpływa na stan paznokci i jak np. poradzić sobie ze zdjęciem hybrydy w domu, gdy salony kosmetyczne są zamknięte.

Prawdziwą perełką tego wydania jest rozmowa z Anetą Kręglicką – pierwszą i jedyną Polką z tytułem Miss Świata, obecnie ambasadorką marki Yoskine – niezależną, silną kobietą, aktywnie działającą w biznesie i osiągającą w nim sukcesy.

Przygotowaliśmy też dla Was w ramach Akademii Wiadomości Kosmetycznych obszerny PRZEWODNIK PO KATEGORII PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Powstał on we współpracy z markami i firmami: Babuszka Agafia, Batiste, Chantal, Davi, Dermena, L’Oréal Paris, Marion. Eksperci omawiają dominujące trendy na rynku pielęgnacji włosów, przedstawiają nowości z tej kategorii, tłumaczą, jak działają zawarte w nich składniki. Agencja badawcza Nielsen zdradza, jak kategoria pielęgnacji włosów rozwijała się w ostatnich latach i jakie ma udziały w całym rynku kosmetycznym.

Zapraszamy do lektury. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas informacje będą przydatne w Waszej codziennej pracy. Zachęcamy – piszcie do nas, informujcie, co dzieje się w Waszych firmach, sklepach, jak radzicie sobie z obecną sytuacją. Wszystkie kontakty do nas znajdziecie na portalu w zakładce redakcja. Możecie także kontaktować się z nami przez nasz fanpage na FB, który cały czas rośnie w siłę. 

Jeśli chcecie na stałe otrzymywać od nas informacje o nowościach kosmetycznych, trendach, zmianach, wydarzeniach, analizy i prognozy dotyczące rynku kosmetycznego oraz czytać e-wydania „Wiadomości Kosmetycznych” prosimy – zapiszcie się do newslettera. Bądźcie zdrowi!

Jeśli możesz #zostanwdomu i bądź na bieżąco!

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 23:13