StoryEditor
Producenci
24.06.2020 00:00

Ruch Black Lives Matter coraz silniej wpływa na przemysł kosmetyczny

Unilever został wezwany do likwidacji marki Fair & Lovely w następstwie ruchu Black Lives Matter. Koncern musi zmierzyć się z petycjami organizacji Change.org, która apeluje o rezygnację z tej wybielającej marki kosmetyków, która jest sprzedawana w całej Azji. Wcześniej z kosmetyków wybielających zrezygnowała marka Neutrogena należąca do Johnson&Johnson.

Gigant higieny osobistej stoi w obliczu protestów ze strony społeczeństwa w związku z rzekomymi podwójnymi standardami po tym, jak obiecał na początku czerwca, że będzie wspierać niesprawiedliwość rasową, a jednocześnie produkuje i wprowadza na rynek produkty promujące wybielanie skóry.

Do tej pory Unilever przekazał 1 milion dol. na cele powiązane z ruchem BLM za pośrednictwem swoich marek, w tym Ben & Jerry's, Seventh Generation, SheaMoisture i Axe. Teraz organizacja Change.org wzywa firmę do zmiany nazwy lub zaprzestania kontynuacji marki Fair & Lovely.

Jedna z petycji, która zgromadziła ponad 10 000 podpisów, wzywa firmę do zaprzestania produkcji i marketingu tej marki, jednocześnie prosząc Unilever o wydanie oświadczenia „uznającego rolę, jaką Fair & Lovely odegrała w indoktrynującym nastroju przeciw czarnoskórym."

Krok ten wynika z wezwania firm zajmujących się higieną osobistą, takich jak Unilever, Procter & Gamble i Garnier L'Oréala, do zaprzestania produkcji kremów wybielających skórę.

W efekcie Johnson & Johnson poinformował, że zaprzestanie sprzedaży swoich produktów wybielających Clean & Clear w Indiach , a także linię Neutrogena Fine Fairness, która jest sprzedawana w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Kosmetyki z linii Clean&Clear marki Neutrogena, sprzedawane jako skuteczne środki na przebarwienia skóry, nie tylko przestaną być reklamowane, ale w ogóle znikną z półek sklepowych. Kosmetyki te produkowane były pod marką Neutrogena i sprzedawane na całym świecie, poza USA 

Szczególną popularnością cieszyły się w Indiach, gdzie reklamowano je jako środki rozjaśniające skórę. Pod nazwą Fine Fairness oferowane były w innych krajach Azji i na Bliskim Wschodzie, jako produkty pozwalające na „dokładniejsze wybielenie skóry".

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 05:25