StoryEditor
Producenci
24.01.2019 00:00

Różnorodność w kosmetyce. Badania nad skórą i włosami rasy kaukaskiej w odwrocie

Zdaniem naukowców zmniejsza się znaczenie skóry kaukaskiej w badaniach naukowych dotyczących skóry i włosów, mimo że jest ona nadal tematem wielu z nich. Wpływają na to zmiany w globalnej populacji, które dotyczą nawet najbardziej rozwiniętych krajów.

Pod auspicjami Francuskiego Towarzystwa Kosmetycznego (SFC), odbyła się w grudniu w Paryżu edycja Dni Jeana Paula Marty'ego, która zakwestionowała naukowe aspekty polityki włączania podjętej przez przemysł kosmetyczny. To wydarzenie dotyczące tematu skóry zgromadziło około 170 uczestników, aby omówić naukowe konsekwencje różnorodności skóry, włosów i paznokci.

Typy skóry muszą być uaktualnione

Jak zauważył Paul Matts, pracownik naukowy Procter & Gamble, w 2050 roku skóra kaukaska będzie stanowić tylko 15 proc. wszystkich kategorii skóry, a większość populacji mieszkańców Ziemi będzie żyła w Azji i Afryce. Stąd niezbędne jest, aby nie stawiać skóry rasy białej jako centralnej w badaniach naukowych.

Taka zmiana jest tym bardziej konieczna, że ​​główne cechy skóry różnią się w zależności od grup etnicznych. Na przykład badanie przeprowadzone przez Procter & Gamble na 250 osobach z pięciu różnych grup etnicznych wykazało, że Indianie i Latynosi mieli więcej zmarszczek niż inne grupy, ale zmarszczki rasy białej były głębsze i przez to bardziej widoczne.

Kilka firm wzięło już pod uwagę ewolucję grup etnicznych i dostosowało do niej swoje modele. Międzynarodowe Centrum Rozwoju Farmaceutycznego (CIDP) z siedzibą na Mauritiusie opracowało system pomiaru do oceny wpływu zanieczyszczeń na różne typy skóry.

 - Pomiary wykazały, że zanieczyszczenia mają większy wpływ na skórę rasy białej niż na skórę afrykańską - wyjaśnia Véronique Newton, kierownik ds. Badań i Rozwoju w laboratorium CIDP.

BASF opracował model odtwarzający cykl komórkowy komórek łojowych i przeprowadził badanie, które wykazało znaczące różnice między osobnikami zamieszkującymi kraje azjatyckie a populacjami afroamerykańskimi.
Inne tematy dotyczące paznokci, włosów i rzęs zostały rozwiązane za pomocą tego samego wieloetnicznego podejścia.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 04:09