StoryEditor
Producenci
06.09.2021 00:00

Rosyjski producent stracił licencję na marki Natura Siberica i Receptury Babuszki Agafii

Piervoye Resheniye, rosyjski producent kosmetyków Natura Siberica, Receptury Babuszki Agafii i Planeta Organica zawiesił produkcję i zamknął sklepy firmowe. Powodem jest wypowiedzenie firmie umowy licencyjnej przez współwłaścicielkę marek, byłą żonę Andrieja Trubnikowa, zmarłego w styczniu tego roku założyciela firmy – podał serwis informacyjny rbc.ru. Obecność marek w Polsce nie jest zagrożona, ponieważ pochodzą one od estońskiego producenta – firmy Eurobio Lab.

Firma Piervoye Resheniye utraciła prawo do wytwarzania i sprzedawania produktów pod markami Receptury Babuszki Agafii, Apteczka Agafii, Planeta Organica i Natura Siberica. Stało się po tym jak 30 sierpnia współwłaścicielka i była żona Andrieja Trubnikowa, założyciela firmy, jednostronnie wypowiedziała umowę dotyczącą używania przez fabrykę należących do niej znaków towarowych – podał podał serwis informacyjny rbc.ru.

Czytaj też: Zmarł twórca marek Receptury Babci Agafii i Natura Siberica

W rezultacie firma została zmuszona do wstrzymania produkcji i zawieszenia działalności 80 sklepów firmowych Natura Siberica. Siergiej Bujłow, szef firmy, ma jednak nadzieję, że jest to sytuacja tymczasowa. Liczy na to, że po „wyjaśnieniu sytuacji prawnej i wszystkich okoliczności wycofania najcenniejszych aktywów grupy za granicę” produkcja i sprzedaż zostaną przywrócone.

Firmę Piervoye Resheniye złożył w 2000 roku Andriej Trubnikow. Powstała wtedy marka Receptury Babuszki Agafii, a następnie Natura Siberica. Pierwszy sklep o tej nazwie został otwarty w Moskwie w 2012 roku. Marki jednak nie należały do firmy, a do ich twórcy i jego byłej żony. Produkowane były na podstawie umowy licencyjnej.

Dystrybutorem marek Receptury Babuszki Agafii, Planeta Organica i Natura Siberica w Polsce jest Eurus. Firma ma podpisaną umowa dystrybucyjną z Eurobio Lab, estońskim producentem, który wytwarza kosmetyki sprzedawane na 67 rynkach, w tym we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Australii i Hong Kongu.

– Dlatego obecność marek w Polsce nie jest zagrożona – poinformowała redakcję portalu wiadomoscikosmetyczne.pl Małgorzata Włodarczyk, dyrektor marketingu w firmie Eurus.

Czytaj też: Eurus ma wyłączność na marki z estońskiej fabryki Eurobio Lab

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:19