StoryEditor
Producenci
15.02.2024 14:08

Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

Pierwszy sklep Rituals Cosmetics został otwarty w Polsce w roku 2021. Obecnie jest ich 40. / mat. prasowe/Rituals Cosmetics
W 2023 roku marka Rituals Cosmetics wprowadziła na rynek ponad 150 nowych produktów, otworzyła 200 sklepów i uruchomiła ponad 500 punktów sprzedaży w luksusowych domach towarowych oraz perfumeriach. W efekcie zamknęła rok z przychodem netto w wysokości ponad 1,7 miliarda. Jest to wzrost o ponad 22 proc. względem 2022 r. Wysokie wyniki odnotowano zwłaszcza w Europie – w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, ale firma dobrze sobie radzi także na nowych rynkach, takich jak Włochy i Polska. W ubiegłym roku poszerzyła też swoją obecność na świecie, wchodząc do Azji. W tym, na różnych rynkach, zamierza otworzyć 250 sklepówi uzyskać 2 mld euro przychodów.

Marka Rituals Cosmetics zamknęła 2023 rok z przychodem netto w wysokości ponad 1,7 miliarda. Jest to wzrost o ponad 22 proc. względem uzyskanych w 2022 roku 1,4 mld przychodu. Marże wróciły na właściwe tory po nieco trudniejszym 2022 roku.

Rituals Cosmetics w 2023 roku odnotowało wzrost we wszystkich krajach i we wszystkich kanałach sprzedaży.

Znaczna część wzrostów dotyczy rodzimej Europy. Wysokie wyniki odnotowano w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, a nowe rynki, takie jak Włochy i Polska, również dobrze sobie radzą – podała firma w komunikacie.

Do wzrostów przyczyniły się wszystkie kanały sprzedaży – w szczególności największy z nich, czyli sklepy stacjonarne. Firma zwraca jednak uwagę, że również sprzedaż online, stanowiąca 20 proc. działalności, odnotowała w ubiegłym roku wzrost o 14 proc. Mocne wyniki w całej Europie wynikają z wysokich wzrostów rok do roku oraz rosnącej liczbie sklepów stacjonarnych.

W 2023 roku Rituals wprowadził na rynek ponad 150 nowych produktów, otworzył 200 sklepów i uruchomił ponad 500 punktów sprzedaży w luksusowych domach towarowych oraz perfumeriach. Wprowadzenie nowych kolekcji produktów do domu, linii kosmetyków do pielęgnacji twarzy ze składnikami pochodzenia naturalnego oraz odnoszącej sukcesy męskiej kolekcji to czynniki napędzające rozwój marki.

Azja i flagowe sklepy w Europie, naturalne składniki i refille

Najważniejszym wydarzeniem w 2023 roku dla Rituals Cosmetics było strategiczne wejście do Azji i otwarcie pierwszych 10 sklepów w Singapurze, Tajlandii, Malezji i Chinach kontynentalnych. Ponadto firma otworzyła spektakularne flagowe sklepy w Paryżu, Barcelonie, Antwerpii i Frankfurcie – we wszystkich 4 lokalizacjach znalazła się wielokrotnie nagradzana przestrzeń „Mind Oasis", stworzona w oparciu o sukces amsterdamskiego House of Rituals.

​Rituals poczynił również znaczne postępy w zakresie zrównoważonego rozwoju, przekształcając niemal wszystkie formuły tak, aby zawierały ponad 90 proc. składników pochodzenia naturalnego. Marka zmniejsza ilość odpadów opakowaniowych, dzięki innowacyjnemu programowi "The refill movement", promując i wdrażając przejście na opakowania uzupełniające w kategoriach takich jak pielęgnacja skóry, ciało i dom. W tych kategoriach produkty z opcją refill stanowią ponad 20 proc. asortymentu.

Dzięki zaangażowaniu klientów w program „jeden refill = jedno drzewo", Rituals w 2023 zasadził, ochronił lub otoczył opieką ponad 8 mln drzew w ramach projektów realizowanych między innymi w Indiach, Kenii i Kolumbii.

Liczne otwarcia i zrownoważony rozwój   

Raymond Cloosterman, założyciel & CEO Rituals Cosmetics zapowiedział, że w 2024 r firma nadal będzie wprowadzać innowacje i planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów:

Oznacza to otwarcie niemal 5 sklepów tygodniowo, aby w efekcie osiągnąć kamień milowy w postaci 2 mld euro przychodów. Mamy nadzieję utrzymać w Europie dynamikę w zakresie sprzedaży detalicznej, online, hurtowej oraz tzw. travel retail, jednocześnie ostrożnie budując markę w Azji, otwierając tam 20-30 dodatkowych sklepów.

Odniósł się też do tematu zrównoważonego rozwoju:

Najbardziej jesteśmy dumni z tego, że możemy przyczyniać się do rzeczy, które naprawdę mają znaczenie. Jako jedna z pierwszych firm w branży kosmetycznej z certyfikatem B Corp, do tematu zrównoważonego rozwoju od zawsze podchodzimy priorytetowo. Jeszcze w tym roku ogłosimy ekscytującą i ważną inicjatywę: nasze długoterminowe zobowiązanie, które, mamy nadzieję, zainspiruje do dalszych zmian.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 22:09