Kampania Rimmel #Iwillnotbedeleted przedstawia prawdziwe ludzkie historie i pokazuje, że beauty hejt pojawia się we wszystkich dziedzinach życia. Borykają się z nim influencerki, modelki i modele, celebryci oraz zwykli użytkownicy mediów społecznościowych – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Beauty hejt dotyka każdego.
Twarzami kampanii zostały nie tylko światowe gwiazdy jak piosenkarka Rita Ora i modelka Cara Delevingne, ale również lokalni influencerzy, w tym Polka Ewa Grzelakowska-Kostoglu – Red Lipstick Monster.
Z raportu z badań jakie zleciła w listopadzie 2017 roku marka Rimmel na 11 tysiącach kobiet w wieku 16-25 lat z 10 krajów, w tym Polski, na temat skali problemu wynika, że dotyczy on jednej czwartej kobiet. Aż 46 proc. kobiet przejawiało zachowania autodestrukcyjne (np. uzależnienia, zaburzenia odżywiania czy samookaleczanie) wskutek krytyki ich wyglądu a u 65 proc. spadła z jego powodu pewność siebie. Szacuje się, że rocznie 115 mln zdjęć jest usuwanych z portali społecznościowych w powodu negatywnych ocen i komentarzy.
W ramach kampanii #Iwillnotbedeleted, marka Rimmel zainicjuje akcję mającą na celu realne, finansowe wsparcie działalności Telefonu Zaufania 116 111, a jednocześnie szerzenie sprzeciwu przeciwko beauty hejtowi w sieci. Za każde zdjęcie zamieszczone na Instagramie w dniach 16.11 – 02.12.2018 z hasztagiem #Iwillnotbedeleted i oznaczeniem profilu @rimmellondonpl, którego motywem przewodnim będzie czerwony element makijażu, Rimmel ufunduje jedną konsultację telefoniczna z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.