StoryEditor
Producenci
12.10.2020 00:00

[RFC2020] Bartosz Urbaniak, BNP Paribas: podczas drugiej fali pandemii w handlu nie będzie paniki

Moim zdaniem detal świetnie zdał egzamin podczas pierwszej fali pandemii, a menagerowie branży handlowej wiedzą, jak zarządzać sprzedażą – powiedział Bartosz Urbaniak, szef bankowości Food&Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-wschodnią i Afrykę, podczas Retail & FMCG Congress Poland & CEE

Będziemy mieli do czynienia z chwilowym robieniem zapasów w czerwonych strefach, więc mogą wystąpić drobne, lokalne problemy z zaopatrzeniem, ale nie będzie ogólnospołecznego ruchu czyszczenia półek, ale detaliści przygotowali się na drugą falę pandemii – wynika z wypowiedzi Bartosza Urbaniaka.

Europejczycy nie obawiają się braku zaopatrzania w sklepach. Z badań przeprowadzonych przez firmę McKinsey w pięciu krajach europejskich wynika, że obawa o brak zaopatrzenia była jedną z ostatnich czynnikiem wywołujących niepokój podczas pandemii. Wśród poszczególnych społeczeństw były spore różnice. Polacy i Hiszpanie wyrażali większe obawy niż Niemcy. Sporo będzie zależało od tego, jak zareagują media, bo Polacy są strachliwi.
Zapytany o spadek sprzedaży w hipermarketach podczas pandemii, ekspert z BNP Paribas podkreślił, że hipermarket ma pewne walory, takie jak zrobienie zakupów w jednym miejscu, co może być zaletą w tych czasach. 

Jeśli chodzi o częstotliwość chodzenia do sklepów i trendy zakupowe, przyzwyczajenie Polaków jest bardzo silne. Jak tylko minie pandemia, Polacy wrócą do swojego ulubionego zajęcia – uważa Bartosz Urbaniak.
Bartosz Urbaniak wziął udział w debacie pt.: „New reality in retail. Biznes w świecie gwałtownych zmian i szybkich decyzji”.
Debata odbyła się w formie hybrydowej. Rozmówcami Łukasza Stępniaka, redaktora naczelnego portalu wiadomoscihandlowe.pl byli również Paweł Musiał, prezes zarządu Profi Rom Food, Karolina Zajdel Pawlak, managing director w firmie Nielsen i Maciej Herman, prezes Lotte Wedel, którzy wzięli udział na miejscu w centrum kongresowym w Warszawie. Online z uczestnikami debaty rozmawiali Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska i Sergei Goncharov, Dyrektor Generalny Pyaterochka X5 Retail Group.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 06:34