Elizabeth Arden, którą Revlon nabył za 870 milionów dolarów w 2016 roku, zajmuje prawie 3345 mkw. powierzchni biurowych w budynku Union Square i 1000 mkw. powierzchni handlowej na parterze – umowy najmu wygasają odpowiednio w 2027 i 2023 roku. Powierzchnia handlowa, wcześniej pod marką Elizabeth Arden, jest zamknięta na stałe i dostępna do wynajęcia.
We wniosku sądowym, rzecznik ds. restrukturyzacji Revlon, Robert Caruso, powiedział, że wypowiedzenie umowy najmu może zaoszczędzić firmie 17 milionów dolarów na czynszu. Revlon ma również nadzieję sprzedać wyposażenie, twierdząc, że byłoby to tańsze niż ich usunięcie.
Szansą na uratowanie marek Revlonu jest sprzedaż firmy. Już pojawiają się informację na temat zainteresowanych wykupieniem spółki. Indyjski konglomerat Reliance Industries rozważa takie rozwiązanie.
Bloomberg podał, że od czasu ogłoszenia informacji o potencjalnym zakupie, akcje Revlon wzrosły o 62 proc. Pomimo swoich bardzo poważnych kłopotów, Revlon to wciąż kultowa i ceniona firma kosmetyczna a propozycji wykupy pojawi się zapewne więcej.
Revlon, to amerykańska międzynarodowa firma kosmetyczna, produkująca kosmetyki do pielęgnacji skóry, perfum i produkty higieny osobistej. Revlon ma siedzibę w Nowym Jorku, gdzie firma została założona 1 marca 1932 roku.
Przeczytaj również: TOP 10 czerwca. Najczęściej czytane teksty na naszym portalu