StoryEditor
Producenci
17.06.2022 00:00

Revlon ogłasza upadłość

Revlon złożył w amerykańskim sądzie wniosek o upadłość. Firma poinformowała w wydanym oświadczeniu, że po uzyskaniu zgody sądu spodziewa się uzyskać 575 mln dolarów finansowania, które pomogą jej spłacić najpilniejsze zobowiązania. Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak media poinformowały, że Revlon rozpoczął rozmowy z pożyczkodawcami w sprawie negocjacji terminu spłaty zobowiązań. Debra Perelman, dyrektor generalna Revlon, powiedziała, że wymagająca struktura kapitałowa firmy ograniczyła jej zdolność do poruszania się w kwestiach makroekonomicznych.

Revlon wcześniej uniknął bankructwa w 2020 r. po pomyślnym przetargu na obligacje o wartości 236 mln USD, ale problemy z łańcuchem dostaw i inflacja okazały się zbyt trudne do udźwignięcia. Ostatnie wzrosty sprzedaży nie miały już wpływu na poprawę sytuacji firmy Revlon od lat boryka się ze spadkami sprzedaży z 2,6 mld USD w szczycie w 2017 r. do 1,9 mld USD w 2020 r.

Popyt konsumentów na nasze produkty pozostaje silny, a klienci kochają nasze marki i nadal mamy zdrową pozycję rynkową. Jednak nasza trudna struktura kapitałowa ograniczyła naszą zdolność do poruszania się w kwestiach makroekonomicznych. Spodziewamy się, że będziemy w stanie uprościć naszą strukturę kapitałową i znacznie zmniejszyć nasze zadłużenie, umożliwiając uwolnienie pełnego potencjału naszych globalnie rozpoznawalnych marek. Dążymy do tego, aby reorganizacja przebiegała tak płynnie, jak to możliwe – powiedziała w wydanym oświadczeniu Debra Perelman, dyrektor generalna Revlon.

Żadna z międzynarodowych jednostek Revlon, z wyjątkiem Kanady i Wielkiej Brytanii, nie jest częścią postępowania upadłościowego. Revlon będzie kontynuował prowadzenie działalności po złożeniu wniosku.
Firma Revlon została założona w Nowym Jorki w roku 1932 przez braci Charlesa i Josepha Revsonów oraz Charlesa Lachmanów. Weszła na giełdę w 1996 r., a w 2016 r. została kupiony przez Elizabeth Arden za 870 milionów dolarów. W jej portfolio znajduje się kilka kultowych już marek, w tym zapachy Britney Spears i Christina Aguilera Fragrances.

Przeczytaj również: Akcje Revlon spadły o ponad 50 proc. po pojawieniu się plotek na temat bankructwa firmy

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 16:44