Revlon wcześniej uniknął bankructwa w 2020 r. po pomyślnym przetargu na obligacje o wartości 236 mln USD, ale problemy z łańcuchem dostaw i inflacja okazały się zbyt trudne do udźwignięcia. Ostatnie wzrosty sprzedaży nie miały już wpływu na poprawę sytuacji firmy Revlon od lat boryka się ze spadkami sprzedaży z 2,6 mld USD w szczycie w 2017 r. do 1,9 mld USD w 2020 r.
– Popyt konsumentów na nasze produkty pozostaje silny, a klienci kochają nasze marki i nadal mamy zdrową pozycję rynkową. Jednak nasza trudna struktura kapitałowa ograniczyła naszą zdolność do poruszania się w kwestiach makroekonomicznych. Spodziewamy się, że będziemy w stanie uprościć naszą strukturę kapitałową i znacznie zmniejszyć nasze zadłużenie, umożliwiając uwolnienie pełnego potencjału naszych globalnie rozpoznawalnych marek. Dążymy do tego, aby reorganizacja przebiegała tak płynnie, jak to możliwe – powiedziała w wydanym oświadczeniu Debra Perelman, dyrektor generalna Revlon.
Żadna z międzynarodowych jednostek Revlon, z wyjątkiem Kanady i Wielkiej Brytanii, nie jest częścią postępowania upadłościowego. Revlon będzie kontynuował prowadzenie działalności po złożeniu wniosku.
Firma Revlon została założona w Nowym Jorki w roku 1932 przez braci Charlesa i Josepha Revsonów oraz Charlesa Lachmanów. Weszła na giełdę w 1996 r., a w 2016 r. została kupiony przez Elizabeth Arden za 870 milionów dolarów. W jej portfolio znajduje się kilka kultowych już marek, w tym zapachy Britney Spears i Christina Aguilera Fragrances.
Przeczytaj również: Akcje Revlon spadły o ponad 50 proc. po pojawieniu się plotek na temat bankructwa firmy