StoryEditor
Producenci
21.06.2017 00:00

Renowacja marki Fructis. Marka odnawia formuły i opakowania odpowiadając na naturalne trendy

Marka Fructis ogłosiła, że przechodzi przemianę, wprowadzając na rynek nowe formuły kosmetyków do włosów bez parabenów, o superowocowych właściwościach i jeszcze większej skuteczności. Renowacji marki towarzyszy szeroka kampania „Superowoce dla superwłosów”.

Owoce, będące symbolem zdrowia i życia, stały się inspiracją dla opracowania nowatorskich formuł szamponów, masek i produktów do pielęgnacji włosów wszystkich linii nowego Fructis. W składzie produktów znalazły się: amla, awokado, masło karite, kokos, jagody acai, granat, grejpfrut, ogórek, a także trzcina cukrowa, ekstrakt z zielonej herbaty, proteiny, witamina B3 i B6 wraz z sokiem z jabłek.

Nowy Fructis to także unowocześnione, bardziej praktyczne opakowania, wykonane w 25 proc. z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, które w 100 proc. nadają się do ponownego użycia, a powstają w zakładzie przestrzegającym zasad zrównoważonego rozwoju.

Wraz z renowacją całej marki Fructis, pojawiły się dwie zupełnie nowe linie kosmetyków do pielęgnacji włosów: Hydra Fresh oraz Oil Repair 3 Butter. 

Zmiana w portfolio marki Fructis jest komunikowana konsumentom dzięki kampanii telewizyjnej, kampanii out-doorowej oraz działaniom digitalowym i w punktach sprzedaży (promocje w sklepach). Całość wspierają działania PR – media relacje oraz współpraca z wybranymi influencerami, dopasowanymi do grupy docelowej marki.

–   Marka Garnier Fructis jest adresowana do młodszego pokolenia. Bacznie obserwujemy tzw. millenialsów i staramy się odpowiadać na ich potrzeby. Unowocześniamy asortyment, wprowadzamy nowe formuły, pilnie śledzimy trendy. Dużą uwagę przykładamy do sposobu komunikacji – zależy nam na precyzyjnym dotarciu z naszymi komunikatami do grupy docelowej dlatego też w działania angażujemy influencerów – powiedział Paweł Hetnał, product manager Garnier Hair Care.

Za zakup mediów tradycyjnych odpowiada dom mediowy Zenith, za media on-line – Value Media. Działania marketingowe prowadzi Agencja Warszawa, komunikację PR powierzono agencji Big Picture.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:59