- Trend wzrostu azjatyckiego L'Oréal był kontynuowany w czwartym kwartale 2018 roku i przyczynił się do rocznego wzrostu przychodów o 24,1 proc. lub 7 405,6 mln euro w porównaniu z niewielkim spadkiem (o 0,3 proc.) w Europie Zachodniej, która historycznie była fortecą firmy - komentuje Aleksandrina Yotova.
Jej zdaniem w szczególności Chiny napędzają ten wzrost, zwłaszcza za pośrednictwem kanału e-commerce. Firma L'Oréal Luxe odnotowała dwucyfrowy wzrost w tym kraju, ale dział konsumencki również wykazał się wyjątkowymi wynikami, szczególnie dzięki Chinom i Indiom.
Wysoka sprzedaż L'Oréala podczas chińskiego 11/11 Singles Festival zwiększyła przychody o wartości 7,4 miliarda euro w regionie Azji i Pacyfiku (APAC).
Yotova tumaczy, że popyt na wysokiej jakości kosmetyki i pielęgnację skóry w Chinach pomógł zarówno L'Oréal, jak i rywalom koncernu, takim jak Estée Lauder czy Sephorze, którzy wykorzystują strategię kupowania niezależnych marek, aby pozostać konkurencyjnymi na szybko zmieniającym się rynku.
- Przejęcie południowokoreańskiej firmy zajmującej się pięknem i modą Stylenanda w czerwcu 2018 roku pokazuje ambicje L'Oréal aby zająć się tysiącletnim rynkiem Azji i Pacyfiku. Stylenada zaczęła jako sklep internetowy skierowany do zamożnych młodych konsumentów w Azji, a następnie rozpowszechniła się wśród salonów piękności, mody, kawiarni i butików - mówi analityk.