StoryEditor
Producenci
26.04.2023 00:00

Raport zrównoważonego rozwoju Oriflame 2022 pokazuje zaangażowanie w zapobieganie wylesianiu i zakłóceniom ekosystemów

Popularna marka urodowa działająca w modelu MLM opublikowała swój raport dt. zrównoważonego rozwoju za rok 2022. / materiały marketingowe Oriflame
Oriflame opublikowało Raport Zrównoważonego Rozwoju 2022, w którym podkreśla zaangażowanie firmy w realizację celów klimatycznych i zaangażowanie w równouprawnienie płci. Firma została uznana za Lidera Klimatu w Europie przez Financial Times i Statista drugi rok z rzędu, częściowo za inicjatywy takie jak system Feminelle Refill, który zużywa o 73 proc. mniej plastiku w porównaniu z nowymi butelkami i jest w 100 proc. odnawialny obiektów zasilanych energią elektryczną i operacji neutralnych dla klimatu.

Zbalansowanie równowagi płci w firmie jest nadal w toku, z podziałem 60/40 faworyzującym mężczyzn w zarządzaniu grupą, a firma nadal angażuje się w rozwijanie poczucia wspólnoty dla swoich konsultantów i konsultantek, z których większość to kobiety (58 proc.), pomaga zaoferować umiejętności sprzedażowe i marketingowe, a także szansę na zwiększenie poczucia własnej wartości i pewności siebie.

W raporcie znalazły się też wymienione przez firmę osiągnięcia związane z ochroną środowiska, np.:

  • Fabryka Wellness w Roorkee w Indiach jest fabryką o zerowym wyrzucie ciekłych odpadów (ZLD). 100 proc. wody po oczyszczeniu jest ponownie wykorzystywane do lokalnego kształtowania krajobrazu.
  • W 2022 roku w fabryce w Noida w Indiach ponownie wykorzystano 1,3 megalitra wody z oczyszczalni ścieków do wypełnienia wieży chłodniczej.
  • Woda jest częściowo ponownie wykorzystywana z płukania wstecznego filtrów piaskowych i membran RO w fabryce w Polsce.
  • W 2022 r. około 97 proc. wolumenu produktów papierowych (katalogów i opakowań podstawowych produktów) pochodziło z krajów o niskim ryzyku wylesiania. 2 proc. wolumenu produktów na bazie papieru pochodziło z krajów o wysokim ryzyku wylesiania, a pozostały 1 proc. pochodził ze źródeł pochodzących z recyklingu i nieznanego pochodzenia, w przypadku których nie można było przypisać ilości do żadnego kraju.
  • W 2022 roku spółka zakupiła 2884 ton surowców pochodnych oleju palmowego (45 proc.) i oleju z ziaren palmowych (55 proc.) wykorzystywanych w produkcji własnej oraz w kostkach mydła podwykonawczego. Z tego 1107 ton pochodnych oleju palmowego i 1473 ton pochodnych oleju z ziaren palmowych uzyskało certyfikat Bilansu Masy.
  • Ogółem w 2022 roku 56 proc. zużycia energii przez Oriflame w organizacji pochodziło ze źródeł odnawialnych.


- Z okazji 55. rocznicy naszej pracy w Oriflame z dumą zastanawiam się nad naszymi osiągnięciami i postępem, jaki poczyniliśmy jako firma — powiedział Magnus Brännström, dyrektor generalny i prezes Oriflame. - Cieszymy się, że od ponad pięciu dekad dostarczamy naszym klientom produkty kosmetyczne i odżywcze i nie możemy się doczekać, aby robić to przez wiele kolejnych lat. Jednak miniony rok przyniósł różne wyzwania, w tym wojnę na Ukrainie i blokady w Chinach, które wywarły ogromny wpływ na nas wszystkich. Ponadto doświadczyliśmy spadku sprzedaży, zwłaszcza w Azji, co wraz ze wzrostem cen spowodowanym inflacją wpłynęło na naszą działalność. Pomimo tych wyzwań pozostaliśmy niezłomni w naszym zaangażowaniu w dostarczanie produktów wysokiej jakości. Nasi partnerzy marki są podstawą naszej działalności, a dzięki ich zaangażowaniu w naszą firmę jesteśmy w stanie naprawdę zmienić życie ludzi. Ich sukces jest dla nas kluczowy, a dzięki szerokiej ofercie produktowej jesteśmy mocni, niezależnie od tego, jakie wyzwania nas czekają.

Pełen raport dostępny jest na stronie Oriflame.

Czytaj także: Oriflame odnotowuje 281,9 mln dolarów w sprzedaży w Europie w czwartym kwartale 2022 r

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 14:04