StoryEditor
Producenci
10.06.2020 00:00

Raport Cosmotrends 2020: Po pierwsze bezpieczeństwo i zdrowie

Raport CosmoTrends, przygotowany przez międzynarodową agencję trendów BeautyStreams, to niezbędna lektura dla wszystkich graczy świata piękna. Zdrowie, bezpieczeństwo osobiste i środowiska, misja czynienia dobra w społeczności to niektóre z kluczowych trendów, które będą napędzać innowacje i redefiniować piękno.

Również w tym roku BeautyStreams zaprezentował innowacje produktowe i znane marki wśród wystawców Cosmoprof w swoim dorocznym przewodniku po wiodących trendach, które będą królować na rynku w nadchodzących miesiącach. Raport wraz z zapowiedzią najnowszych trendów i wybranych firm został przedstawiony w trakcie webinaru podczas cyfrowego wydarzenia beauty WeCosmoprof. 

Jeden z wiodących trendów post-covidowego rynku kosmetycznego to "Bezpieczeństwo. Naturalne nietoksyczne piękno". Teraz świadomi zdrowotnych kwestii konsumenci stają się coraz bardziej wyrafinowani w swojej wiedzy i znajomości składników, badają etykiety i mają ogromne zapotrzebowanie na czyste, nietoksyczne piękno. Nacisk kładziony jest nie tylko na przejrzystość składników, ale także sposób pozyskiwania i wytwarzania produktów.

Tak zwane "Czyste piękno" to zjawisko, które rozpoczęło się w pielęgnacji i makijażu skóry, a obecnie obejmuje wszystkie kategorie - w tym zapachy, pielęgnację włosów i paznokci. Wobec braku przepisów dotyczących wykorzystania niektórych chemikaliów, a nawet samego terminu „czyste”, czyli naturalne kosmetyki, kluczowe dla zaufania są certyfikaty pozyskiwania składników i organizacji etycznych.

Wśród produktów pokazanych w ramach tego trendu nie zabrakło polskiego akcentu. W kategorii pielęgnacja skóry przedstawiono jako innowację Hipoalergiczne mleczko do ciała dla wrażliwej skóry alergicznej z atopowym zapaleniem skóry firmy OnlyBio. Kosmetyk składa się w 100 proc. ze składników zatwierdzonych przez Ecocert, w tym biorafinowany lewan rzepaku, który zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie. Fitosterole z oleju łagodzą podrażnienia i mają antyseptycznie korzyści. Produkt został certyfikowany przez Asthma-Allergy Dania, a także Vegan Society. Firma podaje, że jest wolny od parabenów, PEG, silikonu, parafiny, wazeliny, oleju mineralnego, ftalanów, substancji pochodzenia zwierzęcego i GMO.

Joanna Rokicka
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:32