StoryEditor
Producenci
21.06.2017 00:00

Rafał Szczepkowski nowym prezesem Harper Hygienics

20 czerwca 2017 rada nadzorcza Harper Hygienics, właściciela marki Cleanic, powołała Rafała Szczepkowskiego na stanowisko prezesa, a zarazem dyrektora zarządzającego firmy.

Nowy prezes ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży FMCG i farmacji, które zdobywał w międzynarodowych firmach w Skandynawii, Europie Centralnej i Wschodniej oraz Środkowej Azji. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w firmie Cederroth (do 2016 r.). Wcześniej był dyrektorem sprzedaży Grupy Zelmer (2011-2014), a w latach 2008-2011 pełnił funkcję dyrektora działu dla Europy Środkowej w firmie Selena. Przez wiele lat (1994-2007) był  managerem w działach sprzedaży i rozwoju rynku w Pepsi-Cola General Bottlers Poland.

W Harper Hygienics będzie odpowiedzialny za działy: sprzedaż, zapewnienia jakości, technologia, badania i rozwój (R&D) oraz rozwój nowych produktów. Jego pierwszym zadaniem ma  być identyfikacja i zarządzenie „wąskimi gardłami” działalności firmy, wdrożenie programu inwestycyjnego w celu ich zredukowania, poprawa jakości produktów oraz rozwój pozycji rynkowej w regionie.

Przypomnijmy, że w marcu większościowy pakiet akcji Harpera kupiła łotewska spółka iCotton, która zasiliła polskiego producenta kwotą 11,5 mln euro z przedpłat za zamówienia. Dziennik „Rzeczpospolita” podaje, że stało się to w trudnym dla firmy okresie – po utracie pozycji rynkowej w Rosji i na Ukrainie oraz z wysokimi kosztami finansowania innowacyjnej linii Arvell.

W planach Harper Hygienics na lata 2017-2019 jest zakup nowych maszyny, które usprawnią proces produkcji i pakowania (za kwotę ok. 5,5 mln euro). W III kwartale 2017 r. zainstalowana będzie nowa maszyna konwertująca. Dzięki temu spółka będzie mogła przetworzyć na chustki nawilżane całość materiału wyprodukowanego na linii Arvell w zakładzie w Mińsku Mazowieckim (na początku 2017 wykorzystanie mocy nie przekraczało 19 proc. a w 2016 r. było to średnio 33 proc.).

Pod koniec roku w zakładzie Harpera pracować będzie także nowa linia do produkcji taśmy bawełnianej, co wraz z uruchomieniem nowej linii do pakowania poprawi jakość produktów i rentowność segmentu bawełnianego spółki. W ramach współpracy z nowym inwestorem Harper odzyskuje także dostęp do rynków Europy Wschodniej. Spółka podpisała właśnie kontrakty z dwoma nowymi dystrybutorami w Rosji – donosi „Rzeczpospolita”.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.11.2024 11:45
Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?
Rituals Cosmetics

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Marka Rituals Cosmetics sukcesywnie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, redukując tym samym swój ślad węglowy. Marka podjęła zobowiązanie, że do 2050 r. osiągnie zerową emisję netto. Jest to jedno ze zobowiązań środowiskowych marki, która w opublikowanym właśnie Raporcie Zrównoważonego Rozwoju podsumowuje to, co do tej pory udało jej się osiągnąć.

W 2023 r. 65 proc. produktów marki zawierało co najmniej 90 proc. składników naturalnego pochodzenia. Produkty z możliwością ponownego napełnienia oraz odpowiadające im wkłady stanowiły ponad 24 proc. sprzedaży, która wzrosła o 19 proc. w porównaniu z 2022 r.

Dzięki takim wyborom konsumentów, którzy kupowali wkłady uzupełniające poszczególnych produktów, marka zaoszczędziła w 2203 r. ponad tonę materiałów, ponad 2 mln ton 2 270 ton ekwiwalentu CO2 i 26,6 miliona litrów wody.

Wszystkie materiały, z których wytwarzane są opakowania produktów marki nadają się do recyklingu lub są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Firma zwiększyła odsetek przetworzonego aluminium w opakowaniach pianek pod prysznic w żelu oraz musów do ciała do 99 proc.

Opakowania kremów do ciała oraz masek do ciała są wykonywane w minimum 95 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR PET). Zwiększenie udziału tego materiału w opakowaniach dwóch rodzajów produktów pozwoliło w ubiegłym roku zaoszczędzić 1 005 289 kg pierwotnego plastiku.

Kolejnym krokiem będzie zmiana słoików i butelek PET w opakowania zawierające ponad 70 proc. PCR PET, aby do końca 2025 r. w produkcji opakowań wykorzystywać już wyłącznie PET pochodzący z recyklingu.

Rituals Cosmetics to luksusowa marka oferująca produkty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów oraz zapachy do domu. Firma powstała w 2000 roku w Amsterdamie. Jej produkty, poprzez sieć ponad 1 tys. sklepów, 4,2 tys. punktów w ramach shop-in-shop oraz pięciu obiektów SPA, obecne są w 36 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 14:05