StoryEditor
Producenci
14.08.2019 00:00

PZ Cussons sprzedaje Luksję Grupie Sarantis

Grupa PZ Cussons sprzedaje polską markę kosmetyczną Luksja Grupie Sarantis. Jednocześnie spółka Sarantis będzie prowadziła dystrybucję niektórych marek PZ Cussons, takich jak Carex, Original Source i Morning Fresh w Polsce oraz w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Grupa PZ Cussons poinformowała swoich kontrahentów, w tym dystrybutorów, że w ramach nowej strategii jej inwestycje  skoncentrują się na głównych markach w tych lokalizacjach, które mogą zapewnić odpowiednią skalę wzrostu, umożliwiając Grupie powrót do stałego, zyskownego rozwoju.

„Zgodnie z tą strategią 12 sierpnia 2019 r., Grupa PZ Cussons podpisała  umowę sprzedaży polskiej marki Luksja oferującej produkty do mycia i pielęgnacji ciała. Kupującym jest Grupa Sarantis  z siedzibą w Atenach, będąca producentem i dystrybutorem produktów codziennego użytku, m.in. kosmetyków do pielęgnacji ciała.
Jednocześnie spółki PZ Cussons i Sarantis zawarły także umowę dystrybucyjną, na mocy której spółka Sarantis będzie prowadziła dystrybucję niektórych marek PZ Cussons (między innymi: Carex, Original Source i Morning Fresh) w Polsce oraz w krajach Europy Środkowej i Wschodniej”
– czytamy w piśmie podpisanym przez Marka Modzelewskiego, CEE Business Unit Directora PZ Cussons.

Zgodnie z wymogami prawnymi, zamknięcie  procesu sprzedaży marki Luksja uzależnione jest od zgód instytucji antymonopolowych w odpowiednich krajach, w tym w Polsce.

„Trudno przewidzieć, jak długo może potrwać ten proces: kilka tygodni czy kilka miesięcy. Do czasu uzyskania zgód oraz zamknięcia transakcji marka Luksja pozostaje własnością PZ Cussons, zaś wszystkie marki: Luksja, Carex, Original Source, Morning Fresh i inne, nadal będą produkowane, oferowane klientom, sprzedawane oraz dystrybuowane przez PZ Cussons, a nadzór nad tymi procesami będą sprawować wyłącznie pracownicy PZ Cussons. Po uzyskaniu  zgód oraz zamknięciu transakcji Sarantis przejmie biznes wyżej wymienionych marek w regionie.” – informuje spółka w komunikacie.

PZ Cussons, jak i Sarantis zapewniają swoich partnerów handlowych, że dołożą wszelkich starań, aby zmiana była przeprowadzona płynnie i sprawnie dla wszystkich stron.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 09:59