StoryEditor
Producenci
16.04.2020 00:00

Produkcja z etanolem bez tajemnic – webinar

Produkcja antybakteryjnych kosmetyków, to dziś cel wielu firm, ponieważ takie są potrzeby konsumentów w czasie pandemii. Przeszkodą w jej uruchomieniu jest brak na rynku etanolu – kluczowego składnika takich preparatów. Zagadnienie budzi też wiele problemów prawnych. W piątek 17 kwietnia Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego organizuje webinar pt „Produkcja z etanolem bez tajemnic”, w którym mogą wziąć udział przedsiębiorcy poszukujący informacji, jak zorganizować produkcję kosmetyków z etanolem.

–  Jednym  z kluczowych tematów, który zajmuje naszą branżę i budzi wiele pytań w ostatnich tygodniach, jest produkcja kosmetyków z etanolem, bo wiele firm zdecydowało się przestawić część produkcji w tym kierunku. Na bieżąco identyfikujemy problemy, jakie w tym zakresie dotykają firmy z sektora i walczymy o zniesienie różnorakich barier związanych z tym procesem – informuje Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

Dlatego, specjalnie dla firm kosmetycznych, w piątek, 17 kwietnia br., w godz. 10.00-12.30 Związek organizuje webinar zatytułowany „Produkcja z etanolem bez tajemnic!”.

Spotkanie poprowadzi Szymon Parulski – doradca podatkowy, prawnik, ekspert od kilkunastu lat specjalizujący się w akcyzie, który na co dzień pracuje z zakładami produkującymi wyroby kosmetyczne, wykorzystujące alkohol etylowy zwolniony od akcyzy.

Podczas webinaru poruszymy między innymi tematy wymagań dla produkcji z alkoholem skażonym i skażonym częściowo; warunków, jakie trzeba spełnić przy nabywaniu alkoholu całkowicie i częściowo skażonego w Polsce, UE, z importu; kiedy należy płacić akcyzę itp. – informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje i link do rejestracji dostępne są tutaj: Webinar rejestracja

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 09:34