StoryEditor
Producenci
04.09.2019 00:00

Producent podpasek Bella zbuduje inteligentną fabrykę

Toruńska Bella, producent artykułów higienicznych dla kobiet, wybuduje inteligentną fabrykę wykorzystującą internet rzeczy. Oznacza to, że proces wytwarzania nowych i udoskonalonych produktów i półfabrykatów zostanie zrobotyzowany - podaje Puls Biznesu.

Do września 2022 roku Bella, spółka z grupy TZMO, na nowy zakład w Toruniu wyda 80 mln zł. To będzie pierwsza inteligentna fabryka w grupie TZMO. W tym celu skorzysta ze zwolnień w pomorskiej strefie. 

Grupa TZMO, a właściwie należąca do niej Plastica we wrześniu ubiegłego roku jako pierwszy w Polsce przedsiębiorca po zmianach przepisów dotyczących specjalnych stref ekonomicznych (SSE) otrzymała wsparcie swojej nowej inwestycji - wartej 80 mln zł rozbudowy zakładu w Kowalewie Pomorskim. Zwolnienie podatkowe zapewniła Pomorska SSE. Teraz grupa zdecydowała się na kolejny projekt w ramach tej strefy - inteligentną fabrykę produktów higienicznych. 

- Nowa inwestycja Belli wpisuje się w podstawowe założenia o wspieraniu nowych inwestycji, w tym w promocję nowych rozwiązań technologicznych - skomentował ten projekt w PB Przemysław Sztandera, prezes PSSE.

Przedstawiciele grupy TZMO nie wykluczają, że takie inteligentne rozwiązania wdrożą w pozostałych fabrykach w Federacji Rosyjskiej, na Ukrainie i w Indiach. To nie koniec planów spółki. W Indiach grupa myśli o powiększeniu fabryki o dodatkową halę produkcyjną oraz portfolio wyrobów higienicznych pod marką Bella na hinduski rynek, a także produktów medycznych pod nazwą Matopat na rynek UE. 

Przedsiębiorstwo państwowe Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych powstało w 1951 roku. 40 lat później pracownicy i przedstawiciele świata akademickiego stworzyli spółkę akcyjną TZMO SA, która wykupiła majątek od skarbu państwa. Obecnie grupa zatrudnia ponad 8000 osób i posiada 55 firm w Polsce i za granicą oraz takie marki jak Bella, Matopat, Seni, Happy czy Eva Natura.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 20:41