Jak podaje serwis fiercepharma.com, partnerzy planują sfinalizować transakcję w roku podatkowym 2018-2019.
Stefan Oschmann, CEO Merck KGaA zaznaczył, że proces sprzedaży tej części biznesu został rozpoczęty we wrześniu ub.r. Było to związane m.in. z rosnącym ograniczeniem finansowania działalności niemieckiego koncernu.
„Znaleźliśmy silnego partnera, który ma niezbędne zasoby, aby z powodzeniem rozwijać ten kierunek działalności w przyszłości” – powiedział Stefan Oschmann.
Procter & Gamble oferuje ponad 900 produktów w 44 krajach. Dzięki przejęciu części biznesu firmy farmaceutycznej, koncern wypełni „lukę” produktową w segmencie ochrony zdrowia związaną z wygaśnięciem umowy z Teva 1 lipca br.
Sektor biznesu farmaceutycznego Merck KGaA ma w swojej ofercie innowacyjne leki na receptę, preparaty OTC, jak również suplementy diety. Z kolei, segment biznesu chemicznego oferuje specjalistyczne produkty dla elektroniki, poligrafii, jak również dla przemysłów lakierniczego, kosmetycznego, spożywczego, farmaceutycznego i biotechnologicznego.
Przejmując kategorię OTC od firmy Merck, Procter & Gamble będzie mógł wejść do kategorii farmaceutycznych, w których dotychczas nie był obecny, jak np. środków stosowanych w bólu mięśni, stawów i pleców, przeziębieniach i bólach głowy.