StoryEditor
Producenci
08.03.2019 00:00

Prezes Estée Lauder Companies o strategii firmy do 2025 roku

Szef koncernu ELC ogłosił cele firmy w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania (Environmental, Social and Governance (ESG) podczas nowojorskiego Dnia Inwestora.

Estée Lauder Companies (ELC) ujawniła swoje cele na najbliższe pięć lat w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). Nakreślił je Fabrizio Freda, prezes i dyrektor generalny ELC, który stwierdził, że konsumentów coraz bardziej przyciągają firmy i marki ukierunkowane na konkretne cele.

- Jako firma mamy długą historię  ulepszania miejsc, w których żyjemy i pracujemy. Jesteśmy dumni z naszych  osiągnięć w tej dziedzinie. Przenosimy naszą misję na wyższy poziom i przyspieszamy działania na polu ESG, ogłaszając nowe cele, które zostaną włączone do naszej strategii działań biznesowych - zapowiedział.

Odpowiedzialne pozyskiwanie

W ramach wysiłków zmierzających do rozwiązania problemów, które mogą istnieć w złożonych łańcuchach dostaw, do 2025 roku ELC określi wrażliwe łańcuchy dostaw składników i opracuje dla nich solidne plany różnorodności biologicznej i plany działań społecznych. Co najmniej 90 proc. składników palmy (olej palmowy i jego pochodne) uzyska certyfikację zrównoważoną z fizycznych łańcuchów dostaw RSPO do 2025 roku.

Emisje

Do 2020 roku ELC będzie opierać się na obecnym zobowiązaniu firmy do emisji netto zerowej emisji dwutlenku węgla i wyznaczy cel oparty na badaniach naukowych.

Opakowania

Do 2025 roku, 75-100 proc. opakowań  Estee Lauder będzie podlegać recyklingowi, wielokrotnemu użytkowi lub odzyskiwaniu. Osiągając ten cel, koncern zwiększy ilość materiałów pochodzących z recyklingu opakowań ELC wykorzystanych przez konsumentów nawet o 50 proc. Ambicją ELC jest wykorzystywanie odpowiedzialnych produktów papierniczych, gdy tylko jest to możliwe, w celu uzyskania 100 proc. certyfikatów FSC opartych na lasach certyfikowanych do roku 2025.

Przejrzystość składników

ELC opracuje zbiór kluczowych składników, który będzie zawierał opisy działania składników i sprawi, że te informacje będą dostępne online do 2025 roku.

Nauka / bezpieczeństwo pracowników

Do 2020 roku 100  proc. pracowników ELC na całym świecie będzie miało dostęp do szkoleń w zakresie podstawowych programów zrównoważonego rozwoju i społecznych skutków dla przedsiębiorstw.

Inwestycje społeczne i zaangażowanie pracowników

Do 2020 roku programy i stypendia ukierunkowane na programy zdrowotne, edukacyjne i środowiskowe będą miały wpływ na dobre samopoczucie 10 milionów osób na całym świecie.

Do 2025 roku ELC zaangażuje 50 proc. uprawnionych pracowników w regionalne, markowe lub lokalne programy wolontariackie, takie jak ELC Good Works, kampanię na rzecz raka piersi i program globalnego wolontariusza MAC. Każda marka koncernu będzie koncentrować się i wspierać co najmniej jedną społeczną lub środowiskową kampanię.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 15:03