StoryEditor
Producenci
08.03.2019 00:00

Prezes Estée Lauder Companies o strategii firmy do 2025 roku

Szef koncernu ELC ogłosił cele firmy w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania (Environmental, Social and Governance (ESG) podczas nowojorskiego Dnia Inwestora.

Estée Lauder Companies (ELC) ujawniła swoje cele na najbliższe pięć lat w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). Nakreślił je Fabrizio Freda, prezes i dyrektor generalny ELC, który stwierdził, że konsumentów coraz bardziej przyciągają firmy i marki ukierunkowane na konkretne cele.

- Jako firma mamy długą historię  ulepszania miejsc, w których żyjemy i pracujemy. Jesteśmy dumni z naszych  osiągnięć w tej dziedzinie. Przenosimy naszą misję na wyższy poziom i przyspieszamy działania na polu ESG, ogłaszając nowe cele, które zostaną włączone do naszej strategii działań biznesowych - zapowiedział.

Odpowiedzialne pozyskiwanie

W ramach wysiłków zmierzających do rozwiązania problemów, które mogą istnieć w złożonych łańcuchach dostaw, do 2025 roku ELC określi wrażliwe łańcuchy dostaw składników i opracuje dla nich solidne plany różnorodności biologicznej i plany działań społecznych. Co najmniej 90 proc. składników palmy (olej palmowy i jego pochodne) uzyska certyfikację zrównoważoną z fizycznych łańcuchów dostaw RSPO do 2025 roku.

Emisje

Do 2020 roku ELC będzie opierać się na obecnym zobowiązaniu firmy do emisji netto zerowej emisji dwutlenku węgla i wyznaczy cel oparty na badaniach naukowych.

Opakowania

Do 2025 roku, 75-100 proc. opakowań  Estee Lauder będzie podlegać recyklingowi, wielokrotnemu użytkowi lub odzyskiwaniu. Osiągając ten cel, koncern zwiększy ilość materiałów pochodzących z recyklingu opakowań ELC wykorzystanych przez konsumentów nawet o 50 proc. Ambicją ELC jest wykorzystywanie odpowiedzialnych produktów papierniczych, gdy tylko jest to możliwe, w celu uzyskania 100 proc. certyfikatów FSC opartych na lasach certyfikowanych do roku 2025.

Przejrzystość składników

ELC opracuje zbiór kluczowych składników, który będzie zawierał opisy działania składników i sprawi, że te informacje będą dostępne online do 2025 roku.

Nauka / bezpieczeństwo pracowników

Do 2020 roku 100  proc. pracowników ELC na całym świecie będzie miało dostęp do szkoleń w zakresie podstawowych programów zrównoważonego rozwoju i społecznych skutków dla przedsiębiorstw.

Inwestycje społeczne i zaangażowanie pracowników

Do 2020 roku programy i stypendia ukierunkowane na programy zdrowotne, edukacyjne i środowiskowe będą miały wpływ na dobre samopoczucie 10 milionów osób na całym świecie.

Do 2025 roku ELC zaangażuje 50 proc. uprawnionych pracowników w regionalne, markowe lub lokalne programy wolontariackie, takie jak ELC Good Works, kampanię na rzecz raka piersi i program globalnego wolontariusza MAC. Każda marka koncernu będzie koncentrować się i wspierać co najmniej jedną społeczną lub środowiskową kampanię.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:40