StoryEditor
Producenci
14.09.2023 09:21

Pracownicy Henkla posprzątają plażę nad Wisłą

Akcja Sprzatanie świata odbywa sie w tym roku po raz 30. / mat. prasowe
Henkel, podobnie jak w latach ubiegłych, dołączył do akcji Sprzątanie Świata Fundacji Nasza Ziemia. W tegorocznej edycji pracownicy firmy będą 14 września sprzątać plażę na warszawskiej Saskiej Kępie. To kolejny przykład zaangażowania firmy w ochronę środowiska. Tego typu działania koncern ma wpisane w swoją biznesową strategię.

30. Akcja Sprzątania Świata to kolejna inicjatywa, przy której Henkel łączy siły z Fundacją Nasza Ziemia. Pracownicy polskiego oddziału firmy, zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, będą sprzątali plażę na Saskiej Kępie w Warszawie. Dołącza tym samym do innych sztabów biorących udział w akcji w całego kraju.

 

Sprzątanie i działania biznesowe

 

W ubiegłorocznej akcji pracownicy Henkla sprzątali las w Młochowie pod Warszawą. Zebrali prawie pół tony różnorodnych śmieci – wśród nich dominowały butelki i plastiki, jednak nie brakowało także opon, zabawek, obuwia, sztucznych choinek, płyt DVD, kineskopów telewizorów oraz wielu innych przedmiotów.

Aleksandra Gawlas-Wilińska, dyrektor marketingu w dziale Henkel Consumer Brands mówi:

W Henklu wychodzimy z założenia, że także my jesteśmy odpowiedzialni za los naszej planety. Dlatego aktywnie angażujemy się we wszelkie inicjatywy na rzecz środowiska naturalnego. Problem zanieczyszczenia plaż, czy lasów jest niestety stale obecny i coraz ważniejszy. Dlatego zawsze staramy się działać zarówno w aspekcie biznesowym zmieniając nasze produkty na bardziej biodegradowalne i tworząc opakowania nadające się do recyklingu, jak i od strony czysto ludzkiej biorąc worki i ruszając wspólnie sprzątać miejsca, które tego potrzebują.

 

Zrównoważony rozwój w Henklu

 

​Henklowi bliskie są inicjatywy szczególnie związane ze środowiskiem. W tym roku firma  zaangażowała się chociażby w akcję Czyste Tatry czy Czysty Bałtyk. Kolejnym projektem realizowanym przez Henkla jest jego autorska Lekcja Nieśmiecenia - kampania edukacyjna, która działa na rzecz zwiększania świadomości ekologicznej uczniów, zwłaszcza w zakresie segregacji odpadów. Celem działań tej akcji jest przekazywanie praktycznej wiedzy dzieciom oraz kształtowanie u nich odpowiednich nawyków i zachowań związanych z ochroną środowiska. Partnerem tej kampanii jest również Fundacja Nasza Ziemia.

Działania te prowadzone są w ramach zobowiązań firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zgodnie z nimi do 2025 r. wszystkie opakowania produktów konsumenckich firmy mają nadawać się do dalszego przetwarzania lub powtórnego użycia. Co więcej, już teraz w niektórych opakowaniach zawarty jest także tzw. social plastic, który – w ramach współpracy z organizacją społeczną Plastic Bank – został zebrany z morskich plaż, przetworzony i powtórnie włączony do gospodarczego obiegu.

Czytaj też: Henkel angażuje się w sprzątanie polskich plaż i ekologiczną edukację

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 20:09