StoryEditor
Producenci
24.05.2021 00:00

Powrót do naturalności. H&M walczy o różnorodność i akceptację dla niedoskonałości

Niedoskonałości urody, na przykład trądzik, nie są już przeszkodą, aby reklamować znane marki odzieżowe. Wiele reakcji wywołała modelka w tegorocznej kampanii H&M, która pokazała naturalną twarz z wypryskami w dolnej części twarzy, charakterystycznymi dla tych, które powstają od noszenia maseczki ochronnej. 

Branża modowa i kosmetyczna staje się coraz bardziej zróżnicowana. Stawia na różnorodność i włączanie, czego jedną z pozytywnych konsekwencji jest to, że w każdej kampanii pojawia się coraz więcej kobiet o niedoskonałych kształtach i problemowej cerze.

Marka H&M również do tego dążyła pokazując swoją nową kolekcję: jedna z modelek prezentująca ubrania wydaje się walczyć się z trądzikiem. I choć często po sesji zdjęciowej usuwane są z ujęć różnego rodzaju wypryski, tym razem marka nie sięgnęła po takie narzędzia.

Kampania ta niesie więc bardzo ważny przekaz, na który wszyscy powinniśmy zwrócić uwagę: „Każdy jest piękny taki, jaki jest”. Motto to jest bardzo ważne, ponieważ sprawia, że ​​wiele osób borykających się z problemami z wagą czy kosmetycznymi czuje się lepiej. Świat beauty i fashion staje coraz bardziej zdecydowanie na straży akceptacji ciała i zapewne trend ten będzie się to nasilał w przyszłości.

Jednak wciąż bardzo smutne jest obserwowanie, ile złośliwych i obraźliwych wpisów internautów pojawiło się pod postem z wizerunkiem niedoskonałej modelki w kampanii szwedzkiej marki. H&M nie wydał oficjalnego komunikatu, ale odpowiedział na negatywne komentarze w komentarzu:

„Jako jedna z największych firm odzieżowych na świecie, H&M ponosi ogromną odpowiedzialność za tworzenie różnorodności i akceptacji. Wierzymy, że każdy człowiek jest wspaniały taki, jaki jest. Nasze modelki odzwierciedlają również nasze zaangażowanie w różnorodność i reklamują fakt, że nie tylko ludzie o doskonałym wyglądzie mogą być piękni. Z dumą doceniamy naszą różnorodność i poglądy, które staramy się tworzyć oraz wartości, które naszym zdaniem są niezbędne do życia w lepszym, bardziej znośnym świecie.”

Joanna Rokicka
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
10.01.2025 13:52
Nowy rozdział dla marki Christian Lacroix: hiszpańska grupa STL przejmuje kultowy dom mody
Christian Lacroix

Ikoniczna marka Christian Lacroix, założona w 1987 roku przez projektanta z Arles, rozpoczyna nową erę. Po latach trudności finansowych i utraty prestiżu, dom mody trafił w ręce hiszpańskiej grupy Sociedad Textil Lonia (STL). Przejęcie ma na celu przywrócenie świetności francuskiej marce na arenie międzynarodowej.

Dom mody Christian Lacroix, znany z barokowego stylu inspirowanego motywami Prowansji, tradycjami Camargue i teatralnymi kostiumami XVIII i XIX wieku, znalazł nowego właściciela. Hiszpańska grupa STL, do której należą już marki Purificación García i CH Carolina Herrera, oficjalnie przejęła markę Lacroix. Jak podkreślono w komunikacie prasowym, transakcja ma na celu wzmocnienie pozycji grupy w świecie haute couture oraz wykorzystanie bogatego dziedzictwa francuskiej marki. STL, z siedzibą w Hiszpanii, prowadzi działalność w 43 krajach, zarządzając siecią 600 sklepów i zatrudniając 2500 pracowników. W ostatnim roku obrotowym, zakończonym 28 lutego 2024 roku, grupa osiągnęła imponujące przychody na poziomie 429,8 miliona euro.

Christian Lacroix, wspierany przez Bernarda Arnaulta od momentu powstania, szybko zyskał renomę w świecie mody. Jednakże od początku lat 2000 marka zaczęła zmagać się z problemami finansowymi. Po sprzedaży w 2005 roku amerykańskiej grupie Falic Fashion, sytuacja nie uległa poprawie. W 2008 roku sprzedaż spadła o 35 proc., a marka zanotowała stratę na poziomie 10 milionów euro. Konieczne było wdrożenie planu naprawczego, który wiązał się m.in. z likwidacją około 100 miejsc pracy. W 2009 roku marka utraciła nawet status haute couture, co dodatkowo osłabiło jej pozycję na rynku.

Sociedad Textil Lonia widzi jednak w Christian Lacroix potencjał na globalną skalę. Dzięki swojemu doświadczeniu i zasobom, hiszpańska grupa planuje odbudowę marki, wykorzystując jej historyczne archiwa i unikalne dziedzictwo. Nowi właściciele chcą przywrócić Lacroix do czasów jego świetności, bazując na rosnącym popycie na luksusowe marki w rozwijających się rynkach. Czy STL uda się tchnąć nowe życie w markę, która niegdyś była symbolem ekstrawagancji i luksusu? Czas pokaże, ale z pewnością potencjał hiszpańskiego giganta oraz jego globalna sieć dystrybucji stwarzają solidne podstawy dla sukcesu.

Czytaj także: Chiński kryzys konsumencki odbija się na luksusowych markach – prognozy LVMH na trzeci kwartał potencjalnie słabe

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
10.01.2025 13:31
Brytyjska organizacja walczy z ubóstwem higienicznym dzieci i nastolatków, prowadzącym do wykluczeń
Multibank apelował szczególnie o takie produkty, jak dezodoranty, żele pod prysznic, mydło i inne artykuły higieniczne.M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl

Organizacja charytatywna, założona przez byłego premiera Gordona Browna, zapowiedziała wzmocnienie w tym roku kampanii, której celem jest walka z ubóstwem higienicznym dzieci oraz młodzieży. Problem ten jest szczególnie widoczny na terenie szkół, wśród nastolatków.

Multibank przy współpracy m.in. z klubami sportowymi w Wielkiej Brytanii oraz The Hygiene Bank, zebrał do tej pory dziesiątki tysięcy produktów higienicznych podczas wydarzeń sportowych w okresie od Bożego Narodzenia do Nowego Roku.

Multibank apelował szczególnie o takie produkty, jak dezodoranty, żele pod prysznic, mydło i inne artykuły higieniczne. Podstawą jest kwestia wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży przez rówieśników (najczęściej na terenie szkół), które obawiają się izolacji i wytykania z powodu wydzielania nieprzyjemnych zapachów, częstych w okresie dorastania.

Dzięki hojności i empatii tak dużej liczby fanów sportu, wiele dzieci powraca w nowym roku do szkoły czując się o wiele pewniej i bardziej komfortowo we własnej skórze. Będą one mogły spokojniej zająć miejsce w klasie, posiadając mydło, szampon, pastę do zębów i dezodorant, a ich rodziny otrzymały produkty, których potrzebują, aby utrzymać siebie i swoje ubrania w czystości - podkreślił Gordon Brown.

Z przeprowadzonego niedawno przy udziale The Hygiene Bank badania wynika, coraz więcej nauczycieli dostrzega problem wśród uczniów i wydaje własne pieniądze w celu zwalczania ubóstwa higienicznego w swoich klasach.

Dodatkowym impulsem dla kampanii Multibanku jest gest Amazona. Gigant sprzedaży internetowej zadeklarował bowiem dostarczenie 250 tys. produktów higieny osobistej do końca stycznia, propagując akcję wśród swoich klientów (m.in.  producentów i dystrybutorów kosmetyków oraz środków czystości).

Grudniowa akcja zbierania produktów pośród fanów sportu przez Multibank sprawia, że już w tym miesiącu dzieci będą mogły chodzić do szkoły i angażować się w nią także towarzysko  po prostu dlatego, że są czyste i pachną czystością. Możemy zrobić o wiele więcej, aby wspierać ich w 2025 roku – dodał Brown.

– Jesteśmy niesamowicie dumni, że mogliśmy wesprzeć fundację i dalszy rozwój Multibank. Inspirujące było obserwowanie, jak kibice sportowi przekazywali darowizny na kampanię na rzecz walki z ubóstwem higienicznym i pomagają najbardziej potrzebującym w naszych społecznościach. Chcemy kontynuować tę działalność i poprzez współpracę z naszymi dostawcami i klientami mamy nadzieję wygenerować setki tysięcy kolejnych darowizn, które złagodzą  skutki ubóstwa higienicznego – skomentował John Boumphrey, kierujący Amazon na terenie Wielkiej Brytanii. 

Czytaj też: Szkocja prawnie uregulowała dostęp do menstruacyjnych środków higienicznych

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. styczeń 2025 14:07