StoryEditor
Producenci
22.03.2021 00:00

Pomimo cyfryzacji to gazetki drukowane są najbardziej skutecznym sposobem dotarcia do konsumenta

Gazetka Sekret Urody jest udostępniana na FB drogerii oraz na Instagramie. Ponadto od czterech lat jest umieszczana w aplikacjach gazetkowych. Jednak to gazetki w tradycyjnej drukowanej formie są najbardziej skutecznym sposobem dotarcia do konsumenta – mówi Bernadeta Ziemińska, dyrektor handlowy w sieci drogerii Sekret Urody.

Gazetka Sekret Urody jest dystrybuowana bezpośrednio do konsumentów za pośrednictwem zewnętrznej firmy specjalizującej się w kolportażu materiałów promocyjnych. Ma 12 wydań w roku i jest wydawana w każdym miesiącu. Jej objętość to 8 stron.

– Od lat mamy stały format i liczbę stron. Zmienia się za to forma graficzna oraz sposób prezentacji produktów, kategorie i rodzaj promocji – mówi Bernadeta Ziemińska, dyrektor handlowy w sieci drogerii Sekret Urody.

Gazetka jest udostępniana na FB drogerii oraz na Instagramie. Ponadto od czterech lat jest umieszczana w aplikacjach gazetkowych.

Z roku na rok rośnie liczba wyświetleń, ale też czas jaki klienci spędzają na przeglądaniu oferty – mówi Bernadeta Ziemińska. Dodaje, że zdecydowanie szybciej rośnie liczba odsłon w dużych miastach oraz tych rejonach gdzie sieć ma największą liczbę drogerii.

Od początku funkcjonowania sieci wydawany jest też lifestylowy magazyn Sekret Urody. Oferowany jest zarówno w wersji papierowej, jak i w formie online. Oprócz prezentacji nowości oraz najlepszych produktów z określonych kategorii zamieszczane są w nim artykuły o tematyce związanej z modą, zdrowym stylem życia, wywiady itp. Do pisma często dodawane są próbki produktów do przetestowania.

– W części kosztów druku i kolportażu partycypują producenci. To wsparcie niestety nie jest wystarczające i nie pokrywa rosnących kosztów. Ma to wpływ na liczbę drukowanych gazetek i szerokość kolportażu – mówi Bernadeta Ziemińska.

Wyjaśnia też, że budżet gazetkowy jest ważnym elementem współpracy z producentem, jednak zdecydowanie ważniejsza w obecnym czasie jest atrakcyjność ofert promocyjnych przygotowywanych przez producentów

– Pomimo postępującej cyfryzacji obserwujemy, że gazetki w tradycyjnej formie nadal są najbardziej skutecznym sposobem dotarcia do konsumenta – podsumowuje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:29