StoryEditor
Producenci
20.10.2022 00:00

Polskie Towarzystwo Chemików Kosmetologów zostało przyjęte do IFSCC

Polskie Towarzystwo Chemików Kosmetologów zostało przyjęte do Międzynarodowej Federacji Towarzystw Chemików Kosmetycznych (IFSCC - International Federation of Societies of Cosmetic Chemists). Tym samym członkowie organizacji stali się częścią międzynarodowej sieci ekspertów. Mają też wolny i bezpłatny dostęp do światowej bazy wiedzy i artykułów naukowych z dziedziny kosmetologii.

Polskie Towarzystwo Chemików Kosmetologów (PTCK) od pierwszych dni reaktywacji w roku 2021 zabiegało o przyjęcie do International Federation of Societies of Cosmetic Chemists –  międzynarodowej federacji zrzeszającej krajowe organizacje naukowców kosmetologii, chemii kosmetycznej i innych dziedzin z nimi powiązanych. Podczas wrześniowego posiedzenia w Londynie, Rada IFSCC jednogłośnie zatwierdziła członkostwo PTCK, które odtąd w strukturze IFSCC reprezentuje polskie środowisko kosmetologii.

– Dołączenie PTCK do IFSCC to informacja, na którą czeka bardzo wiele osób. Benefitem tej decyzji jest przede wszystkim wolny dostęp do bogatej bazy wiedzy z obszaru chemii kosmetycznej i kosmetologii. To ogromna wartość dla wszystkich osób zajmujących się nauką i technologią w obszarze produktów kosmetycznych – mówi dr Anna Oborska, prezes Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów.

Czym jest IFSCC?

IFSCC działa od roku 1959. I choć powołało ją do życia zaledwie osiem krajów, dziś zrzesza 51 towarzystw reprezentujących 81 krajów. Wszystkie deklarują spełnianie wysokich standardów naukowych i edukacyjnych i, jako członkowie sieci, wspierają cele i programy organizacji. Liczba członków indywidualnych IFSCC przekracza 16 tys. i wciąż rośnie. Ważny jest jednak fakt, że członkostwo w IFSCC możliwe jest tylko poprzez członkostwo w organizacji krajowej – nie jest natomiast możliwe z jej pominięciem.

Celami IFSCC są, m. in. rozwój nauki o kosmetykach, pomoc w podnoszeniu statusu zawodowego nauki i technologii kosmetycznej, zachęcanie do prowadzenia podstawowych prac badawczych przez uniwersytety i niezależnych pracowników. IFSCC cele te realizuje poprzez zapewnienie i promowanie programów oraz działań edukacyjnych i naukowych, organizację szkoleń i kongresów.

Kosmet - publikacje naukowe związane z kosmetyką

W środowisku kosmetologów i chemików kosmetycznych znane i wysoko cenione są publikacje IFSCC o charakterze naukowym i technicznym. Składają się one na bazę Kosmet, która jest najbardziej wszechstronną na świecie internetową bazą danych, specjalizującą się w informacjach z obszaru nauki i przemysłu kosmetycznego. Koncentruje się na nauce i technologii kosmetycznej, dermatologicznej, toksykologicznej oraz publikacjach naukowych związanych z kosmetyką. 

Członkowie IFSCC mają możliwość bezpłatnego pobierania pełnych wersji dokumentów.

Rośnie liczna członków Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów

Członkami PTCK jest już ponad 50 osób, wśród nich: osoby związane z przemysłem kosmetycznym: pracownicy działów R&D, technolodzy, pracownicy działów produkcyjnych i kontroli jakości, osoby zajmujące się oceną bezpieczeństwa kosmetyków, mikrobiolodzy. Bardzo silną reprezentację ma także środowisko akademickie. 

– Dołączają do nas pracownicy, doktoranci i studenci licznych ośrodków naukowych, które kształcą studentów w dziedzinach kosmetologii i pokrewnych – mówi dr n. med. Katarzyna Pytkowska, członek zarządu PTCK i pełnomocnik rektora ds. kształcenia i dydaktyki Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Lista uczelni, oprócz WSIiZ, to: Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet w Białymstoku, Uczenia Medyczna im. Marii Curie-Skłodowskiej w Warszawie, Wyższa Szkoła Urody i Edukacji w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Czekamy na dołączenie kolejnych szkół wyższych.

– Istnienie towarzystwa, które łączy ludzi nauki ze środowisk akademickich z ludźmi nauki działającymi w przemyśle, jest bardzo  potrzebne obu sferom. Takie organizacje z powodzeniem działają na całym świecie. Integrują środowisko nauki, inicjują i wspierają podstawowe badania naukowe, promują osiągnięcia kosmetologii, prowadzą szkolenia i inne formy podwyższania kwalifikacji kosmetologów a także organizują zjazdy naukowe i konferencje – mówi dr inż. Anna Oborska.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 21:58