„Razem dla rozwoju sektora” to hasło przewodnie spotkania, które 5 września br. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego organizuje z okazji swojego 20-lecia. W programie konferencji towarzyszącej obchodom jubileuszu zostały zaplanowane prelekcje i bloki dyskusyjne z udziałem przedstawicieli sektora, ekspertów z Polski i Unii Europejskiej, badaczy, analityków i polityków.
Program wydarzenia został podzielony na trzy bloki tematyczne poświęcone:
- rozwojowi sektora w ciągu ostatnich lat, dyskusji na temat wpływu Zielonego Ładu na konkurencyjność sektora w kolejnym dziesięcioleciu
- niezbędności kosmetyków w perspektywie potrzeb współczesnych konsumentów i projektowanych zmian prawnych
- oraz transparentności w biznesie kosmetycznym.
O przyszłości branży, perspektywach i wyzwaniach związanych z kryzysem będą mówić Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz Henryk Orfinger współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris oraz współtwórca Związku.
Czego potrzebuje współczesny konsument i czego oczekuje od kosmetyków opowiedzą John Chave, dyrektor generalny Cosmetics Europe i dr Marcin Napiórkowski, semiotyk kultury, autor bloga Mitologia Współczesna. W bloku poświęconym transparentności branży swoimi spostrzeżeniami podzielą się Andrew McDougall, director beauty & personal care w Mintel Group oraz Marta Marczak, dyrektor w PwC, ekspertka ds. brandingu.
Szczegóły wydarzenia: tutaj
Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego reprezentuje i wspiera cele strategiczne przedsiębiorców wyłącznie branży kosmetycznej. Od 20 lat jest aktywnym głosem sektora w procesie stanowienia prawa. Na co dzień współpracuje z instytucjami administracji polskiej i europejskiej, a razem z firmami członkowskimi wypracowuje i wdraża rozwiązania, które prowadzą do rozwoju polskiego rynku kosmetycznego, który dziś jest 5 w Unii Europejskiej.
Związek należy do Cosmetics Europe – europejskiej organizacji branżowej i Konfederacji Lewiatan – najbardziej wpływowej organizacji pracodawców w Polsce. Angażuje się też w działania budujące pozycję sektora za granicą – wspiera promocję eksportu polskich kosmetyków, buduje sieć partnerstw i wspólnie z partnerami znosi bariery w handlu międzynarodowym. Organizacja pełni również funkcję platformy wymiany doświadczeń – edukuje i szkoli firmy, podnosząc jakość całego sektora. Od 15 lat prowadzi też projekt społeczny Fundacja Piękniejsze Życie.
Związek skupia ponad 230 firm, w tym producentów i dystrybutorów kosmetyków, laboratoria, firmy doradcze i ośrodki dydaktyczne, a także ich partnerów okołobranżowych – dostawców opakowań i surowców. Zrzesza i działa na rzecz zarówno startupów, małych, rodzinnych przedsiębiorstw, jak i dużych, międzynarodowych korporacji i największych polskich firm kosmetycznych, które w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania działają razem skutecznie, zachowując przy tym wszelkie zasady konkurencji.