StoryEditor
Producenci
10.10.2019 00:00

Polska firma Bandi Cosmetics otworzyła oddział w USA

Polska firma Bandi Cosmetics otworzyła swój pierwszy oddział w Stanach Zjednoczonych, w Wirginii Zachodniej, w Martinsburgu. W przyszłości firma planuje uruchomienie własnego zakładu produkcyjnego w USA.   

Polska firma Bandi Cosmetics rusza na podbój Stanów Zjednoczonych. Joanna Draniak Kicińska, prezes Bandi, przeprowadziła się do USA wraz z całą rodziną, aby rozwijać markę na tym potężnym rynku. W stanie Wirginia powstała amerykańska spółka firmy - Bandi Laboratories.

Właścicielka firmy wybrała West Virginia w wyniku misji handlowej zorganizowanej przez Discover the Real West Virginia Foundation i West Virginia Development Office (WVDO). WVDO International Division rekrutował firmy z całego świata, a następnie kontynuował współpracę z Bandi, pomagając firmie w procesie decyzyjnym.

Bandi Cosmetics ma bardzo ambitne plany, które zakładają otwarcie w ciągu najbliższych lat zakładu produkcyjnego w USA. Ten krok firma zapowiadała już kilka lat temu.

– Ze względu na wysokie koszty administracyjne, wprowadzenie produktów do USA to trudne zadanie. W lepszej sytuacji prawnej i kosztowej są miejscowi producenci. Stąd pomysł, by na miejscu powstał zakład. Jego uruchomienie ma zająć dwa lata. Będzie się w nim odbywało konfekcjonowanie mas kosmetycznych, które przypłyną z Polski - mówiła Joanna Draniak Kicińska w rozmowie z  "Pulsem Biznesu" w 2017 r.

Wówczas prezes firmy zapowiadała także, że firma rozpocznie sprzedaż w USA od salonów kosmetycznych.

Obecnie działa już strona internetowa poświęcona rynkowi amerykańskiemu www.bandi-labs.com, a marka zaczyna sprzedaż za pośrednictwem Amazon.

–  Doceniamy wszelką pomoc i pozytywną motywację, jaką otrzymaliśmy od państwa i władz lokalnych. Jesteśmy przekonani, że to dopiero  początek, a nasz biznes będzie się szybko rozwijał i wniesie znaczący wkład w lokalne społeczeństwo – powiedziała Joanna Draniak Kicińska podczas konferencji prasowej we wrześniu, zorganizowanej z okazji otwarcia centrum dystrybucji i sprzedaży  w USA.

Joanna Draniak Kicińska i Michał Kiciński, właściciele firmy Bandi 

Bandi Cosmetics to polska firma z 30-letnią tradycją. Została założona przez pasjonatkę kosmetologii Bognę Draniak. Obecnie firmą zarządza jej córka, Joanna Draniak Kicińska. Firma produkuje kosmetyki skierowane głównie do salonów kosmetycznych,ale sprzedaje również w drogeriach. Siedziba i zakład produkcyjny Bandi znajduje się w Czosnowie k. Warszawy. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 11:30