StoryEditor
Producenci
24.03.2022 00:00

Polska fabryka Garnier obchodzi w tym roku 25-lecie

Marka Garnier dużą część swoich kosmetyków produkuje w fabryce L’Oréal Warsaw Plant w podwarszawskich Kaniach. Powstają w niej m.in. produkty do pielęgnacji i koloryzacji włosów. W tym roku świętuje ona swoje 25-lecie.

L’Oréal Warsaw Plant w podwarszawskich Kaniach, która produkuje m.in. linię Botanic Therapy oraz Garnier Color Naturals, obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. Produkcja odbywa się tutaj w sposób zrównoważony i zgodny z zielonymi zobowiązaniami marki Garnier w ramach programu Green Beauty. Ich celem jest zmniejszanie wpływu na środowisko. W ramach ich realizacji fabryka kupuje energię wiatrową i z elektrowni wodnych, a do 2025 roku cała wykorzystywana w zakładzie energia będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Na terenie fabryki zbudowano też stację recyklingu wody, która pozwala na oczyszczanie ścieków produkowanych w fabryce i ponowne wykorzystywanie odzyskanej wody o wysokim standardzie. Dzięki innowacyjnym i proekologicznym rozwiązaniom, w 2020 roku udało się zredukować zużycie wody o 50 proc. w porównaniu do 2005 roku, co odpowiada niemal 7 mln półlitrowych butelek, przy jednoczesnym wzroście produkcji o 220 proc.

Czytaj też: L'Oréal stawia na ekologię i solidarność społeczną. Został za to nagrodzony

Fabryka korzysta z coraz większej liczby ekologicznych opakowań. Już ponad 60 proc. butelek PET pochodzi z recyklingu, a do 2025 roku wszystkie opakowania marki Garnier będą wyprodukowane z materiałów z recyklingu.

Natomiast opakowania Botanic Therapy, po wykorzystaniu produktu, nadają się do ponownego przetworzenia – wystarczy wrzucić je do odpowiednio oznaczonego kosza.

Odpady w fabryce są sortowane u źródła ich powstania, np. na linii produkcyjnej, a potem przetwarzane np. na plastikowe wieszaki, doniczki, płyny do spryskiwaczy czy cegły. Od 2001 r. fabryka jest bezodpadowa – wszystko jest ponownie wykorzystywane lub przetwarzane.

Kosmetyki są wytwarzane w sposób zrównoważony. W ich produkcji wykorzystywane są składniki pochodzenia naturalnego, m.in. odżywcze olejki i ekstrakty z roślin, a miód wykorzystany w szamponie Botanic Therapy Miód & Propolis pozyskiwany jest w ramach programu ochrony dobrostanu pszczół.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 10:29
Koreańska marka obniżyła ceny swoich kosmetyków w WIelkiej Brytanii. Czym to tłumaczy?
Firma Erborian powstała w 2007 rokuInstagram Erborian

Erborian, koreańska marka z kosmetykami pielęgnacyjnymi, zdecydowała się na obniżenie cen, obejmujące cały asortyment produktów. Co istotne, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami.

Marka, po zweryfikowaniu swojej struktury cenowej produktów do pielęgnacji skóry, postanowiła poprzez obniżenie cen zwiększyć dostępność produktów dla klientów. W Wielkiej Brytanii przedział cenowy kosmetyków marki Erborian to obecnie od 4 do 44 funtów (wcześniej był to zakres 6,50-62 funtów)

Firma zdecydowała się na obniżenie cen pomimo wzrostu kosztów firmy o ok. 0,6 proc. w stosunku po poprzedniego roku. Oznacza to oczywiście wpływ tej korekty na marże firmy. Mimo to Erborian podkreśla, że ​​obniżka cen była „słuszną decyzją”, która sprawi, że więcej klientów będzie mogło nabywać jej produkty i cieszyć się niższymi cenami.

– Zmiana cen Erborian była spowodowana opiniami konsumentów. Uznając te spostrzeżenia i rosnące koszty życia w Wielkiej Brytanii, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do rynku i zapewnieniu, że nasze produkty pozostaną dostępne dla naszej społeczności – skomentowała dla portalu TheIndustry.beauty Debroah Goldweis, dyrektor generalna Erborian w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak podkreślają również przedstawiciele marki Erborain, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami. 

Firma Erborian ("Zioła Orientu") powstała w 2007 roku, będąc połączeniem koreańskiej wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry z francuskim luksusem, tworząc innowacyjne formuły wzbogacone tradycyjnymi koreańskimi ziołami. Laboratorium firmy mieści się w Seulu. Jej najlepiej sprzedające się produkty obejmują krem ​​CC i krem ​​BB, które nadal są popularne w mediach społecznościowych wśród konsumentów, ponieważ trend K-beauty nadal wykazuje tendencję rosnącą m.in. w Wielkiej Brytanii).

Czytaj też: Koreańska ekspansja w branży kosmetycznej: rekordowy eksport i boom inwestycyjny

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 09:55
Unilever z nowym dyrektorem R&D w dywizji premium
W ciągu ostatnich lat Unilever dodał do swojego portfolio marek premium wiele globalnych marek kosmetycznychJHVEPhoto/Shutterstock

Unilever awansował Jean-Philippe’a Courtois na stanowisko dyrektora ds. badań i rozwoju w dywizji produktów premium, obejmującej takie marki jak Paula’s Choice, Living Proof czy Hourglass.

Courtois dołączył do Unilever jako naukowiec ds. formuł w 2000 roku, obejmując stanowisko lidera ds. strategii i operacji w dziale badań i rozwoju premium w październiku 2022. Zanim dołączył do zespołu zajmującego się  markami prestiżowymi, pełnił różne funkcje w dywizji pielęgnacji osobistej (personal care).

Z przyjemnością informuję, że rozpoczynam pracę na stanowisku dyrektora ds. badań i rozwoju w dziale marek premium Unilever, nie mogąc doczekać się na więcej innowacji  wspólnie z  wszystkimi naszymi utalentowanymi zespołami marek oraz partnerami – napisał Jean-Philippe Courtois w poście na LinkedIn. 

W ciągu ostatnich lat Unilever dodał do swojego portfolio marek premium wiele globalnych marek kosmetycznych. Wśród przejęć znalazły się takie brandy jak Tatcha, Hourglass Cosmetics, Living Proof, Murad, Dermalogica i REN Clean Skincare. W grudniu 2023 miał miejsce zakup ekskluzywnej marki biotechnologicznej z produktami do pielęgnacji włosów K18.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 11:30