Użytkownicy aplikacji TikTok mają z reguły 11-13 lat (53 proc.). Mniej jest nieco starszej młodzieży w wieku 14-17 lat (21 proc.). W przeważającej części są to kobiety (85 proc.) – pokazało badanie agencji Open Mobi „Użytkownik TikToka w Polsce”.
Aplikacja służy do tego, aby dzielić się swoimi filmikami, na których się tańczy lub śpiewa. Niektórzy tylko oglądają innych, jednak 85 proc. nagrywa swoje TikToki. 56 proc. przygotowuje się do takich nagrań. W zakres tych przygotowań wchodzi układanie włosów i tworzenie makijażu.
Wśród marek kosmetycznych, których używają polscy użytkownicy TikToka, najwięcej wskazań uzyskała Ziaja. Na drugim miejscu znalazł się Garnier. Kolejne pozycje to Bielenda, Colgate i L’Oréal.
W innych kategoriach zwyciężyły marki: Sinsay (ubrania), Adidas (buty), McDonald’s (jedzenie na mieście) i Tymbark (napój).
TikTok ma ponad 1,5 mld aktywnych użytkowników. W liczbie najchętniej ściąganych aplikacji w 2019 r. pokonał m.in. aplikację Instagram. W samym ostatnim kwartale 2019 r. pobrano go ponad 220 mln razy.
3 lutego 2020 r. na TikToku swój pierwszy filmik zamieściła marka Ziaja. Kosmetyki kręcą się na nim do piosenki z "Pana Kleksa" pt. "Witajcie w naszej bajce".