StoryEditor
Producenci
08.05.2020 00:00

Północna Izba Gospodarcza: Czas otworzyć salony fryzjerskie i kosmetyczne. Branża przeżywa dramat!

– Uczmy się od naszych sąsiadów w Europie. Wiele krajów podejmuje decyzje o łagodzeniu restrykcji w sposób bardzo mądry, łączący możliwość funkcjonowania przedsiębiorcom przy zachowaniu rygorów sanitarnych – mówi prezes Północnej Izby Gospodarczej, Jarosław Tarczyński. Mowa o fryzjerach, kosmetyczkach, tatuatorach oraz szeroko rozumianej branży beauty. 

Prezes Północnej Izby Gospodarczej Jarosław Tarczyński odwołuje się do przykładu fryzjerów. W Niemczech przyjmują oni klientów przy zachowaniu wszelkich rygorów sanitarnych. 

Trzeba przyznać, że przy odpowiedniej organizacji działalność fryzjerska nie różni się od wielu obiektów już funkcjonujących. Odmrożenie, tak bardzo wyczekiwane przez tę grupę, jest jak najbardziej możliwe. Jak pokazują kraje ościenne, przy zachowaniu odpowiednich restrykcji sanitarnych, bo przecież można przyjmować po jednym kliencie, salony fryzjerskie mogą pracować i odbudowywać swoją pozycję gospodarczą - mówi Jarosław Tarczyński. - Jestem po rozmowie z jednym z przedsiębiorców w Przecławiu i powiedział mi, że ten moment otwarcia jest wyczekiwany. To jest silna gałąź gospodarki. Nie może być ignorowana - dodaje.

Marlena Sotek, fryzjerka zrzeszona w Izbie podziela tę opinię. - Nie jesteśmy inni niż wszyscy i potrafimy się odpowiednio zorganizować i przyjmować rozsądnie z zachowaniem bezpiecznych reguł klientów – mówi. 

Jak wyjaśnia Jarosław Tarczyński, powstało wrażenie, że zawody zajmujące się „estetyką i wizerunkiem” zostały potraktowane jako zbytek bez którego można żyć. Tymczasem bez środków do życia pozostało wiele rodzin.  

- Jako prezes Północnej Izby Gospodarczej apeluje do ustawodawców o empatię! Fryzjerki, kosmetyczki, panie dbające o urodę swoich klientów to często osoby utrzymujące rodziny. Północna Izba Gospodarcza opowiada się za wszystkimi przedsiębiorcami, którzy czują się pokrzywdzeni niezrozumiałymi decyzjami. To jest branża, która czeka na możliwość działania. Widzę i słyszę o dramatach przedsiębiorców i ich pracowników – mówi.

Północna Izba Gospodarcza od początku swojego istnienia wstawia się za przedsiębiorcami działającymi w sektorze MŚP. - Los przedsiębiorców jest nam bliski, szczególnie w czasie próby, jaką niewątpliwie jest walka z pandemią koronawirusa. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczął proces „odmrażania gospodarki” - wiele posunięć oceniamy jako samorząd przedsiębiorców pozytywnie. Nie da się jednak ukryć, że wiele decyzji, a właściwie ich brak pozostaje sporym zaskoczeniem - tłumaczy.

 



  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 14:44