StoryEditor
Producenci
23.09.2020 00:00

Podwójna Perła Rynku Kosmetycznego dla serii Hemp Seed marki Bell Hypoallergenic

Innowacyjna kolekcja Bell Hypoallergenic Hemp Seed Oil została nagrodzona prestiżową nagrodą Perły Rynku Kosmetycznego 2020, w której otrzymała aż dwie nagrody: złoto za Hypoalergiczny fluid nawilżająco-odżywczy oraz srebro za całą linię produktów Hemp Seed.

Właściwości oleju konopnego pozyskiwanego z nasion są nieocenione. Nie bez przyczyny stanowi on bardzo pożądany surowiec kosmetyczny. Jednak dotychczas wykorzystywany był w kosmetykach do pielęgnacji skóry. Marka Bell Hypoallergenic postanowiła pójść dalej i dodać go do kosmetyków kolorowych. To pozwoliło zaoferować kobietom piękny makijaż, który również dba o cerę i rzęsy. Cała seria jest w 100 proc. wegańska. W jej skład wchodzą:

Hypoalergiczny fluid nawilżająco-odżywczy

Lekki, kremowy podkład idealnie wyrównuje koloryt cery, tuszuje niedoskonałości oraz oznaki zmęczenia. Formuła zawiera bogaty w witaminy, minerały i antyoksydanty ekstrakt z nasion konopi, który intensywnie nawilża skórę, wspomaga jej elastyczność i poprawia ogólne funkcjonowanie. Dzięki zawartości melaniny chroni przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego emitowanego przez telefony, komputery czy telewizory. Zapobiega starzeniu się skóry. Naturalna betaina działa nawilżająco, przez co skóra wydaje się jedwabiście gładka.  

Hypoalergiczny odżywczo-nawilżający olejek pod makijaż

Uniwersalny i wielozadaniowy produkt, który przygotowuje skórę do nałożenia makijażu. Dzięki mieszance pięciu olejów: z nasion konopi, pestek moreli, arganowego, jojoba i słonecznikowego doskonale ją nawilża, regeneruje i odżywia. Formuła bogata w witaminy C i E działa antyoksydacyjnie, spowalniając proces starzenia skóry oraz wspomaga jej elastyczność. Olejku można używać samodzielnie, jak i w połączeniu z podkładem, otrzymując w ten sposób bardziej naturalny wygląd makijażu. Idealnie sprawdzi się również jako produkt do całego ciała i włosów.

Hypoalergiczny regenerujący tusz – efekt multi rzęs

Wydłużający i podkręcający tusz, który zapewnia wyrazisty makijaż oka. Zawarte w formule składniki odżywcze takie jak: olej z nasion konopi, panthenol, olej rycynowy i oliwa z oliwek pielęgnują, nawilżają i zwiększają elastyczność rzęs. Specjalna silikonowa szczoteczka idealnie przylega do rzęs i pokrywa tuszem całą ich powierzchnię już przy pierwszej aplikacji.

Hypoalergiczna antysmogowa baza pod makijaż

Innowacyjna formuła bazy, w której skład wchodzą ekstrakt z nasion konopi i sok z liści aloesu intensywnie nawilża skórę, poprawia jej jędrność i spowalnia proces starzenia. Dzięki zawartości bogatego w minerały ekstraktu z alg morskich tworzy na skórze barierę ochronną zabezpieczającą ją przed zanieczyszczeniami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Skutecznie przedłuża trwałość makijażu, dając uczucie komfortu przez długi czas.

Hypoalergiczny nawilżająco-regenerujący olejek do ust

Obecne w składzie oleje z nasion konopi, z pestek moreli i arganowy nawilżają, odżywiają, zmiękczają i wygładzają usta. W efekcie stają się one zregenerowane i nawodnione.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 08:10