StoryEditor
Producenci
21.09.2020 00:00

Podwójna Perła Rynku Kosmetycznego dla masek Dermaglin

Maseczki Dermaglin zostały podwójnie nagrodzone brązową Perłą Rynku Kosmetycznego 2020 w kategoriach: Maski, Maseczki oraz Kosmetyki pielęgnacyjne dla mężczyzn.

Dermaglin od lat specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maseczek do twarzy – to właśnie te produkty uzyskały zasłużone miano Pereł Rynku Kosmetycznego 2020. Brązową Perłę otrzymała seria maseczek do twarzy dla mężczyzn, a także najbardziej soczysta na rynku seria maseczek owocowych dla kobiet.

Maseczki do twarzy dla mężczyzn to często pomijana kategoria produktowa w branży kosmetycznej. Marka Dermaglin jako jedna z pierwszych wprowadziła je na polski rynek. Decyzja została podyktowana potrzebami konsumentów. Wielu mężczyzn ma problemy z cerą, szczególnie w okresie dojrzewania, jednakże wybór odpowiedniej pielęgnacji przychodzi im z trudem – często jest to dla nich temat wstydliwy. Z sygnałów jakie docierały do marki Dermaglin wynika, że mężczyźni chcieli korzystać z maseczek i niekiedy byli skłonni używać produktów przeznaczonych dla kobiet. Jednak rozumiejąc, że dla wielu może to być problemem, Dermaglin postanowił przygotować spersonalizowaną, męską ofertę.  Seria maseczek dla mężczyzn z powodzeniem przyjęła się na rynku, ponadto zebrała już szereg nagród w konkursach i badaniach. Według jurorów Pereł Rynku Kosmetycznego maseczki Dermaglin dla mężczyzn są znakomitym uzupełnieniem rynkowej oferty męskiej pielęgnacji. Jeden z jurorów przyznał: „Jestem pod wrażeniem połączenia zielonej glinki kambryjskiej z węglem aktywnym. Do tego wspaniały, naturalny zapach, co tylko podnosi przyjemność użycia.”

Seria maseczek do twarzy dla kobiet marki Dermaglin to najprawdopodobniej najbardziej soczyste maseczki dostępne na rynku. Zostały stworzone w myśl trendu FoodieBeauty – seria oparta jest na ekstraktach owocowych z malin, truskawek i brzoskwiń. Opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o wymagającym konsumencie z pokolenia Z. Wdzięczny design – grafika i przyciągające nazwy – został doceniony przez jurorów badania Perły Rynku Kosmetycznego: „Opakowanie robi robotę! Rzuca się w oczy. Chciałabym je spotkać w mojej pobliskiej drogerii”, „Świetny, lekko retro klimat opakowań”. Od użytkowniczek maseczek usłyszeć można natomiast: „Są tak soczyste i słodkie, że chciałoby się je zjeść!”

Jednak ponad wszystko marka Dermaglin utożsamiana jest z jakością i właściwościami swoich kosmetyków. Maski wyróżniają się unikalnym surowcem – zieloną glinką kambryjską, której jest aż 98 proc. w składzie produktów. Jurorzy badania zwrócili uwagę na ich działanie: „Cera po użyciu maseczki staje się nawilżona, gładka i miękka. Uczucie świeżości utrzymuje się przez dłuższy czas po zastosowaniu”. Maski Dermaglin to produkty naturalne, z prostym i krótkim składem, dzięki czemu konsument zawsze wie, co nakłada na skórę.

Dane kontaktowe: www.dermaglin.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 24 364 98 33

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 23:28