StoryEditor
Producenci
19.08.2021 00:00

Podejście firm do zrównoważonego rozwoju wpływa na decyzje zakupowe [BADANIE TRENDÓW]

Osiemdziesiąt procent dorosłych uważa, że firmy mają obowiązek ujawniania swojego wpływu na środowisko, takiego jak ślad węglowy, a 90 proc. sądzi, że firmy powinny szukać sposobów, aby ich produkty i usługi były bardziej zrównoważone - czytamy na portalu Beauty Business Journal. Dane pochodzą z raportu Sustainability & Consumerism, który zrealizowano razem z firmami B Corp i MaCher. 

63 proc. pokolenia Baby Boomers (urodzonych w latach 1946-1964, w okresie powojennego wyżu demograficznego - najwyższy odsetek wskazań ze wszystkich badanych) uważa, że marki muszą otwarcie dzielić się tym, w jaki sposób wytwarzają swoje produkty, a co trzeci dorosły twierdzi, że przestał kupować jedną lub więcej marek po tym, jak dowiedział się, że praktyka i wartości firmy były w sprzeczności z wyznawanymi przez niego wartościami. Marki powinny uwzględnić, że edukacja i przejrzysta komunikacja marketnigowa ma istotne znaczenie i wpływa na postrzeganie marki przez klientów, a w konsekwencji na samą jej sprzedaż.

Autorzy raportu Sustainability & Consumerism przyjrzeli się zachowaniem i preferencjom konsumentów na przestrzeni kilku pokoleń – od pokolenia baby boomers, pokolenie X, przez pokolenie Y czyli millenialsów, do pokolenia Z.

W przypadku pokolenia Z, aż 94 proc. dorosłych konsumentów stwierdziło, że uważa za istotne prowadzenie bardziej zrównoważonego stylu życia. Starsze pokolenie czyi bb i X są z kolei dwa razy bardziej skłonni do ograniczania stosowania tworzyw sztucznych jednorazowego użytku.

We wszystkich grupach demograficznych „recykling” był najbardziej rezonującym terminem, z wyjątkiem milenialsów, gdzie zajął drugie miejsce za terminem „zielony”. „zrównoważony rozwój” i „wielokrotnego użytku” były mocnym drugim i trzecim w przypadku baby boomers i pokolenia X, przy czym 57 proc. To pokazuje, że opakowanie jest najbardziej bezpośrednim obszarem widocznym dla większości konsumentów i rozsądnie byłoby, aby marki skoncentrowały się na wdrożeniu opakowań recyklingowanych.

Hasła takie jak „sprawiedliwy handel” znalazł oddźwięk w ponad 37 proc. wszystkich grup demograficznych, przy czym 51 proc. osób z pokolenia wyżu demograficznego twierdziło, że wpływa to na ich decyzje zakupowe, a 42 proc. zarówno milenialsów, jak i pokolenie Z, podaje „organiczny” jako kluczowe hasło przy podejmowaniu decyzji o zakupie. 

Oprócz tego, co na nich wpływa, konsumenci podzielili się również ogólnymi odczuciami na temat zrównoważonego rozwoju, twierdząc, że często są gotowi zapłacić więcej, aby postępować właściwie. 43 proc. konsumentów życzy sobie, aby było więcej informacji na temat zrównoważonego życia, a 84 proc. twierdzi, że kupowanie zrównoważonych produktów jest ważne. Millenialsi i pokolenie Z od dwóch do trzech razy częściej niż starsi konsumenci są wegetarianami/weganami i wybierają rower zamiast samochodu jako środek lokomocji.

Chociaż konsumenci mogą nie wiedzieć jeszcze wszystkiego na temat zrównoważonego rozwoju to jest dla nich bardzo istotny temat. Informacje, które do nich docierają na temat działań poszczególnych marek mają wpływ na ich zakupy.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 15:47
Czy Hailey Bieber sprzeda Rhode za miliard dolarów?
Hailey Bieber przypisuje się wypromowanie kilku trendów urodowych i modowych, m.in. „glazed donut skin”IG haileybieber

Modelka i influencerka Hailey Bieber prawdopodobnie rozważa sprzedaż swojej marki kosmetyków Rhode, która może być warta ponad 1 mld dolarów – informują media, powołując się na nieoficjalne informacje.

Żona gwiazdy pop, Justina Biebera, zwróciła się już podobno w tej sprawie do bankierów inwestycyjnych z JPMorgan Chase i Moelis, aby znaleźć nabywcę stworzonej przez siebie w 2022 roku marki kosmetycznej. Informacja ta jest nieoficjalna: JPMorgan i Moelis odmówiło komentarza, na prośby o potwierdzenie doniesień nie odpowiedziała marka Rhode

Gdyby doniesienia te potwierdziły się, Hailey dołączyłaby tym samym do listy innych celebrytów, którzy ostatnio próbowali zarobić na popularności swoich przedsięwzięć biznesowych, uruchomionych w ostatnich latach.

Jak przypominają media, w 2021 roku aktorka Jessica Alba przeprowadziła udaną pierwszą ofertę publiczną swojego przedsięwzięcia z kategorii dóbr konsumpcyjnych The Honest Company. Odnosząca ogromne sukcesy sprzedażowe i szacowana na ponad 2 mld dolarów marka kosmetyczna Rare Beauty, za którą stoi piosenkarka i aktorka Selena Gomez, również szuka nabywcy.

Hailey Bieber jest córką aktora Stephena Baldwina, od kilku lat odnosi sukcesy jako influencerka w mediach społecznościowych – na Instagramie zgromadziła blisko 55 mln obserwujących. Bieber przypisuje się wypromowanie kilku trendów urodowych i modowych, m.in. „glazed donut skin”.

Marka Rhode (nazwa pochodzi od drugiego imienia Hailey), która została nazwana na cześć drugiego imienia Biebera, generuje roczny przychód w wysokości blisko 200 mln dolarów. Marka Rhode (mająca siedzibę w Los Angeles) specjalizuje się w kosmetykach do pielęgnacji twarzy oraz produktach do makijażu.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 15:29
Oriflame uzyskuje poparcie ponad 91 proc. obligatariuszy dla proponowanej transakcji
materiały prasowe Oriflame

Firma Oriflame poinformowała, że od 18 marca 2025 roku uzyskała dodatkowe wsparcie ze strony obligatariuszy, dzięki czemu proponowana transakcja zyskała obecnie poparcie ponad 91 proc. posiadaczy obligacji spółki. To istotny krok naprzód w procesie restrukturyzacyjnym, który pozwala firmie kontynuować działania na podstawie szerokiego konsensusu inwestorów.

Zgodnie z komunikatem, warunkiem dalszej realizacji transakcji jest spełnienie określonych warunków zawieszających oraz uzyskanie zgody od kredytodawców w ramach linii kredytowej odnawialnej (RCF – Revolving Credit Facility). Jeśli te warunki zostaną spełnione, transakcja będzie mogła zostać wdrożona bez konieczności angażowania sądu.

Poparcie ze strony ponad 91 proc. obligatariuszy oznacza, że firma osiągnęła poziom, który umożliwia realizację zmian w sposób dobrowolny i uzgodniony z głównymi interesariuszami. W praktyce pozwala to uniknąć długotrwałego i kosztownego postępowania sądowego, które mogłoby wpłynąć na stabilność operacyjną i reputację firmy.

Oriflame nie podała szczegółów dotyczących treści proponowanej transakcji, jednak wysoki poziom akceptacji ze strony wierzycieli sugeruje, że wypracowane rozwiązania odpowiadają oczekiwaniom większości rynku. Spółka zapowiedziała dalsze informowanie opinii publicznej o postępach w procesie, w miarę spełniania kolejnych etapów formalnych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
07. kwiecień 2025 09:58