StoryEditor
Producenci
13.04.2023 00:00

Pierre Fabre przejmuje markę dermokosmetyków Même

Même Cosmetics kieruje swoją ofertę do kobiet, zwłaszcza tych zmagających się z chorobami. / materiały promocyjne Même
Grupa Pierre Fabre nabyła Même, pierwszą francuską markę dermokosmetyków dla pacjentów doświadczających skutków ubocznych leczenia raka. Jako akcjonariusz mniejszościowy od 5 lat, Pierre Fabre nabył pozostały kapitał od współzałożycieli i funduszu inwestycyjnego Eutopia, specjalizującego się w „wschodzących markach konsumenckich”, za pośrednictwem swojego funduszu Otium Consumer.

Założona w 2017 roku przez Judith Levy Keller i Juliette Couturier, które nadal będą zarządzać firmą, Même podbiła serca osób dotkniętych rakiem, oferując pierwszą gamę produktów do pielęgnacji skóry, skóry głowy i paznokci, opracowaną we współpracy z onkologami i dermatologami, zająć się skutkami ubocznymi leczenia raka. Dzięki zespołom marki Pierre Fabre będziemy w stanie wypracować doskonałe synergie, aby przyspieszyć nasz rozwój, szczególnie na froncie międzynarodowym, i urzeczywistnić nasze marzenie: udostępnić Même tym, którzy tego potrzebują, na całym świecie i przez wiele lat w przyszłości – powiedziały Judith Levy Keller i Juliette Couturier, współzałożycielki Même.

Marka narodziła się po bolesnych osobistych doświadczeniach współzałożycieli. Judith Levy i Juliette Couturier mają doświadczenie z pierwszej ręki w zakresie fizycznych (niekorzystny wpływ na skórę, błony śluzowe i włosy) i psychologicznych trudności, z którymi często spotykają się pacjenci z rakiem, zarówno podczas leczenia, jak i po nim. Nie pogodzili się z porażką i stworzyli gamę dermokosmetycznych produktów do pielęgnacji i makijażu opartych na naturalnych składnikach, których receptury zostały przetestowane, aby zagwarantować tolerancję i skuteczność. Według Frédérica Ennabli, dyrektora generalnego Pierre Fabre, Même – która stała się marką referencyjną, jeśli chodzi o leczenie skóry uszkodzonej przez leczenie przeciwnowotworowe – doskonale wpisuje się w misję Pierre Fabre Dermo-Cosmetics polegającą na dostarczaniu rozwiązań dla problemów skórnych i poprawić życie pacjentów i konsumentów.

Przejęcie Même przez Pierre Fabre sygnalizuje kontynuację partnerstwa handlowego podpisanego w grudniu 2017 roku. Przez trzy lata sieć sprzedaży marki Eau Thermale Avène wprowadzała filozofię i produkty Même do aptek i drogerii. Dziś marka oferuje portfolio 46 produktów w 4800 aptekach i drogeriach, a także w swoim sklepie internetowym. Marka jest już dystrybuowana w 10 innych krajach (Niemcy, Belgia, Szwajcaria, Maroko, Rumunia, Czechy, Irlandia, Hiszpania, Włochy i ostatnio Chiny) ze znacznym potencjałem wzrostu na wielu rynkach.

Czytaj także: Pierre Fabre zwiększa przejrzystość swoich produktów dzięki narzędziu do oceny wpływu na środowisko

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 04:40