StoryEditor
Producenci
20.12.2018 00:00

Piękno i luksus to najbardziej cenione marki we Francji

W rankingu 50 najbardziej cenionych francuskich marek według Kantar Millward Brown i WPP nieoczekiwanie dominują luksusowi giganci, tacy jak Louis Vuitton, Chanel i Hermes oraz grupa L‘Oréal.

Louis Vuitton wyceniany jest na 46,3 mld euro, a następnie znaczniej poniżej plasuje się drugi na podium Chanel z 39,2 mld euro i trzeci Hermes - 31,5 mld euro. L'Oréal zajmuje wysokie czwarte miejsce z wynikiem 26,1 mld euro. Lancôme (11,4 mld) i Cartier (7,4 mld) trafiły na szóstą i siódmą pozycję. Garnier (6,8 mld) zajmuje dziesiąte miejsce a Dior dopiero 17. miejsce (4,3 mld). Jeszcze dwie pozycje niżej jest Yves Saint Laurent (3,5 mld).

Na 24. miejsce wylądowała sportowa marka Decathlon (2,21 mld), a na 26. miejscu znana sieć drogerii Sephora (2,20 mld). Givenchy przeniósł się na 28. miejsce (1,9 mld), a na 32. pozycję La Roche-Posay (1,4 mld). 36-ty jest Clarins (1,1 mld). Wyceniony na 1,09 mld, Celine zajął 38. miejsce, a L'Occitane en Provence trafił na 47. miejsce z 754 mln euro.

- Łączna wartość marek wzrosła o 12% dla wzrostu PKB o 2,3% - skomentował Pierre Gomy, dyrektor generalny ds. Komunikacji Marek i Komunikacji w Kantar TNS i Kantar Millward Brown. - Istnieją dla marek niewiarygodne możliwości rozwoju, jeśli zaangażują się uczciwie i szczerze w inicjatywy CSR. Aby odnieść sukces w biznesie, marki muszą teraz angażować się w sprawy obywatelskie aby poprawić świat. 
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:39