StoryEditor
Producenci
06.11.2020 00:00

Perspektywy rynku makijażu w USA. Nowi gracze, spadki dotychczasowych liderów

Pod koniec 2019 roku rynek produktów do makijażu w tym kraju spadł o 7 proc. Według NPD Group wraz z wybuchem pandemii przychody kolorówki spadły aż o 52 proc. (869 mln dol.) Od maja, z powodu noszenia maseczek tylko rynek makijażu oczu odbił się i wzrósł o 6 proc. dzięki sztucznym rzęsom, pielęgnacji brwi, eyelinerom i tuszom do rzęs - podaje Cosmetic Ressources.

W okresie kwarantanny sprzedaż produktów do pielęgnacji skóry i włosów spadła w mniejszym stopniu niż w przypadku kosmetyków do makijażu. Przedłużające się zamknięcie dużych sklepów i centrów handlowych miało duży wpływ na sprzedaż produktów luksusowych. Sklepy, które zbankrutowały, takie jak Barneys New York czy Lord & Taylor też przyczyniły się do spadku sprzedaży. Jednak dwaj liderzy rynkowi, perfumerie Sephora i Ulta, dobrze prosperowały podczas kryzysu - bardziej skupiły się na pielęgnacji skóry niż na makijażu.

Jeśli chodzi o marki, tradycyjni liderzy, tacy jak MAC, Two-Faced, Lancôme, Anastasia Beverly Hills, Huda Beauty, NYX czy Urban Decay odnotowali zdecydowany spadek popytu. Tylko marki bazujące na nowych artystach lub influencerach, którzy trafiają do Pokolenia Z wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, naturalnego piękna, nowatorskich opakowań, a zwłaszcza przejrzystości formuły, zdołały przyciągnąć uwagę tej grupy wymagających konsumentów.

Nowi aktorzy na rynku kolorówki

Od momentu wprowadzenia tej linii kosmetyków, Rare Beauty Selena Gomez jest liderem sprzedaży na amerykańskiej stronie sephora.com. To z powodu osobowości Seleny i jej otwartości na problemy zdrowotne. Aktorka była ambasadorką dobrej woli w UNICEF. Jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych - to czwarta najczęściej obserwowana osobowość online.

Jej ambitny projekt polega na zebraniu 100 milionów dolarów w ciągu dziesięciu lat, aby umożliwić młodym ludziom dostęp do opieki psychiatrycznej. Fundusz zjednoczy lokalne i ogólnopolskie organizacje, których misją jest pomoc społeczności Rare Beauty. Wśród jej licznych bardzo praktycznych działań było uruchomienie telefonu zaufania dla osób w kryzysie w celu uzyskania dostępu do usług i specjalistów. Projekt Trevor to gorąca linia dla samobójców (w języku angielskim i hiszpańskim) skierowana do młodzieży.

Na szybko zmieniającym się amerykański rynku, Bobbi Brown, twórczyni marki Bobbi Brown (należącej do Estée Lauder), postanowiła powrócić po czterech latach z linią suplementów diety i dodała do rynku Clean Beauty linię o nazwie Jones Road, która obejmuje sześć produktów o naturalnych formułach kosmetycznych przeznaczoną dla wszystkich kobiet, które lubią trend "Mniej makijażu". 

W USA konsumenci czekają też na premierę Jlo Beauty Sunset Glow, która jest już trochę opóźniona. Jednak Jennifer Lopez nie marnuje czasu i podpisała umowę z nowo wprowadzoną na rynek w USA marką Iconic London, aby stworzyć mityczny "blask Jennifer".

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
03.04.2025 00:31
Rita Ora i Anna Lahey gościły w Warszawie, promując autorską linię kosmetyków do włosów
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Rita Ora i Anna Lahey gościły w perfumerii Douglas w warszawskiej Arkadii / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Gallery

Rita Ora, piosenkarka, aktorka, ikona mody i urody oraz Anna Lahey – przedsiębiorczyni w branży global beauty, pojawiły się w Warszawie, aby zaprezentować swoją autorską markę kosmetyków do włosów Typebea. Produkty dostępne są na wyłączność w perfumerii Douglas oraz na Douglas.pl.

Ostatniego dnia marca w samo południe, we flagowej perfumerii Douglas w Westfield Arkadia, Rita Ora i Anna Lahey spotkały się z przedstawicielami mediów, internetu oraz klientami. 

Podczas panelu dyskusyjnego Anna i Rita podzieliły się swoimi doświadczeniami, związanymi z problemem wypadania włosów oraz potrzebą odbudowy pewności siebie. Jak przyznała Rita Ora, lata intensywnej stylizacji fryzury doprowadziły do osłabienia włosów, co stało się impulsem do działania. Świadome, jak istotny wpływ na samoocenę mają zdrowe i zadbane włosy, postanowiły stworzyć Typebea – markę dedykowaną wsparciu każdego rodzaju włosów.

W skład gamy produktowej dostępnej w sieci Douglas wchodzą: szampon, odżywka, maska pielęgnacyjna i serum do skóry głowy z peptydami. Łącznie jest to sześć specjalistycznych kosmetyków. Wszystkie zostały opracowane z aktywnych składników, wolnych od siarczanów, parabenów i silikonów. Główną rolę odgrywa w nich substancja czynna Baicapil™, która ogranicza wypadanie włosów – nawet o 60 proc. w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Kosmetyki te stosowane na co dzień sprawią, że włosy staną się w widoczny sposób grubsze, mocniejsze i dłuższe – przekonywały założycielki marki.

Obie panie opowiedziały także o procesie powstawania linii, m.in. kilkuletnich badaniach klinicznych nad każdym produktem. Zdradziły również swoje ulubione „must haves” z gamy Typebea, a nawet zaprezentowały sposób ich aplikacji, udowadniając łatwość ich użytkowania.

Na zakończenie spotkania organizatorzy zaprosili zebranych gości do przywitania się osobiście i zrobienia wspólnych zdjęć z Ritą Orą i Anną Lahey.

Do 2027 roku globalny rynek pielęgnacji włosów i skóry głowy prawdopodobnie wzrośnie do 121 miliardów dolarów przy CAGR na poziomie 6,5 proc. Z kolei segment z produktami ograniczającymi wypadanie włosów będzie stanowił na nim największą kategorię. Produkty marki Typebea doskonale wpisują się w ten nurt, spełniając wymagania konsumentów niezależnie od rodzaju włosów i typu skóry głowy – podkreśla Douglas.

Douglas jest obecnie największą i najszybciej rozwijającą się siecią perfumerii w Polsce. Strategicznym podejściem marki jest łączenie kanałów sprzedaży stacjonarnej i online, a także zapewnienie klientom wyjątkowych doświadczeń zakupowych poprzez tworzenie dedykowanych stref oraz gabinetów SPA czy fryzjerskich, które spełniają wysokie oczekiwania konsumentów. Szeroki asortyment perfumerii obejmuje tysiące produktów światowych oraz polskich marek. Dodatkowo ważny sektor stanowią produkty dostępne na wyłączność (tak jak wspomniana wyżej marka Typebea). 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.04.2025 21:58
Potwierdziły się wcześniejsze pogłoski: Unilever przejmuje markę Wild
Dołączenie do Unilever oznacza ekscytujący nowy rozdział dla Wild – mówią założyciele markiwearewild.com

Pogłoski o możliwości takiej transakcji pojawiły się już na początku tego roku. 1 kwietnia Unilever potwierdził przejęcie Wild – marki kosmetyków pielęgnacyjnych, nie zawierających plastiku.

Ten strategiczny krok stanowi dla Unilever poszerzenie portfolio marek pielęgnacyjnych w kierunku premium, a tym samym wzrost zgodny z planami firmy.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Wild w rodzinie Unilever. Innowacyjne podejście tej marki do formuł i opakowań oraz marketing w mediach społecznościowy sprawiły, że Wild jest doskonałym uzupełnieniem naszego portfolio produktów do pielęgnacji osobistej – skomentował Fabian Garcia, prezes Unilever Personal Care.

Wild to firma założona przez dwójkę przyjaciół od czasów dzieciństwa, Freddy‘ego Warda i Charliego Bowes-Lyona, w 2020 roku. Celem Wild jest rezygnacja z jednorazowych produktów łazienkowych na rzecz tworzenia kosmetyków wydajnych, wykonanych z naturalnych składników, o wysokiej skuteczności. W ofercie Wild znajduje się m.in. dezodorant, umożliwiający ponowne napełnianie, żel pod prysznic w butelce w 100 proc. wolnej od plastiku i kompostowalnej, a ponadto żel do mycia rąk, szampon w kostce i balsam do ust.

Czytaj też: Unilever planuje przejęcie marki Wild? Możliwa transakcja za 230 milionów funtów

Produkty Wild dystrybuowane są bezpośrednio do konsumentów za pośrednictwem e-commerce i kanałów detalicznych, głównie w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Dołączenie do Unilever oznacza ekscytujący nowy rozdział dla Wild. Nasza misja usuwania plastiku jednorazowego użytku z łazienek dzięki innowacyjnym produktom do pielęgnacji osobistej zostanie znacznie wzmocniona dzięki wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy, skali i zasięgu Unilever w celu dalszego rozwoju marki, jak również przekazania naszej wizji większej liczbie konsumentów – podsumował Charlie Bowes-Lyon, współzałożyciel Wild.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. kwiecień 2025 09:08