StoryEditor
Producenci
21.01.2022 00:00

Persil wspiera osoby w kryzysie bezdomności

Marka Persil, należąca do firmy Henkel, zainicjowała otwarcie we Wrocławiu kolejnej Pralni Społecznie Odpowiedzialnej oraz pomaga ośrodkom pomocy dla samotnych mam.

Marka Persil, należąca do firmy Henkel, wspiera szereg organizacji społecznych na całym świecie. W ubiegłym roku w Gdańsku uruchomiła Pralnię Społecznie Odpowiedzialną, oferując pomoc osobom w kryzysie bezdomności. W tym roku rozszerza swoją pomoc, otwierając kolejną pralnię, tym razem we Wrocławiu. Projekt jest realizowany razem z partnerami pozarządowymi: Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta, Fundacją Społecznie Bezpieczni i Stowarzyszeniem Pomocy „Akson”.

Marka zakupiła cały niezbędny sprzęt potrzebny do wyposażenia pralni oraz przekazała roczny zapas środków piorących. Pralnia jest dostosowana do świadczenia usług nie tylko osobom potrzebującym, żyjącym na co dzień na ulicy, ale także kilkuset podopiecznym schronisk i noclegowni. Pralnia Społecznie Odpowiedzialna we Wrocławiu rozpoczyna swoją działalność 20 stycznia.

Pomieszczenia pralni mieszczą się na terenie Noclegowni św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Małachowskiego 15. Marka Persil sfinansowała wyposażenie pralni w sprzęt potrzebny do prania na skalę przemysłową – pralnice, suszarki, magiel. Przedsięwzięcie będzie na co dzień zarządzane przez Fundację Społecznie Bezpieczni, na zasadach ekonomii społecznej. W pralni zatrudnienie znajdą osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Dodatkowo w tym roku marka Persil – w ramach walki o prawo do czystych ubrań dla każdego – poszerza zakres niesionego we Wrocławiu wsparcia o grupę samotnych mam z dziećmi. W tym celu nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy „Akson”, które pomaga kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzi we Wrocławiu dwa ośrodki: Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie przy ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 31 oraz Schronisku dla Kobiet przy ul. Glinianej 28/30.

W ramach współpracy marka Persil zakupiła dla obu tych placówek specjalistyczne pralnice, z których na co dzień będzie korzystać około 100 podopiecznych Stowarzyszenia. Dodatkowo marka przekazała także wszystkim partnerom pozarządowym niemal 5 ton środków piorących. Wystarczy ich na kolejny rok prania w Gdańsku oraz we Wrocławiu.

Uruchomienie wrocławskiej Pralni Społecznie Odpowiedzialnej wpisuje się w szerszą strategię zaangażowania społecznego firmy Henkel Polska w walkę w pandemią. W ramach dotychczasowej pomocy przekazano produkty kosmetyczne i detergentowe m.in. marek Persil, E, Clin, Somat, Bref, Silan, Perwoll, Pur o łącznej wartości blisko pół miliona złotych, które wsparły pracę szpitali w Warszawie, Wołominie, Poznaniu, Krakowie, Raciborzu, Kędzierzynie-Koźlu i innych miastach.

Firma przekazała również darowiznę w wysokości 135 tys. złotych na rzecz Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego, w tym łóżek szpitalnych i kardiomonitorów. Ponadto Henkel wsparł finansowo Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, co pozwoliło wydłużyć pracę infolinii dla nauczycieli i opiekunów w czasie pierwszych dwóch miesięcy trwania pandemii. W ramach akcji #BoschwPogotowiu przekazała środki do prania Persil ponad 200 placówkom medycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
22.04.2025 14:59
Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa
Jimmy Choo jest marką perfum, przynoszącą koncernowi Interparfums największe dochody   IG interparfums_official

Interparfums, producent perfum z Francji, planuje podniesienie cen swoich produktów na terenie USA 6 do 7 proc. już od 1 sierpnia. To odpowiedź na nałożenie 10-procentowych ceł na towary importowane. Interparfums ma w swoim portfolio perfumy kilku globalnym marek modowych, takich jak Coach, Jimmy Choo, Montblanc i Lacoste.

Nie przeprowadziliśmy jeszcze dokładnych obliczeń, ale myślę że w tym roku poniesiemy dodatkowe wydatki w granicach od 5 do 6 milionów euro – zapowiedział dyrektor generalny Interparfums Philippe Benacin podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Paryżu.

Obecnie Stany Zjednoczone są dla Interparfums największym rynkiem, przynoszącym w 2024 roku 38 proc. całkowitych przychodów firmy. Jak dodał też Benacin, firma pomimo przewidywanego wpływu ceł miała w USA “bardzo mocny pierwszy kwartał”. Oficjalne wyniki Interparfums za pierwszy kwartał zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Benacin potwierdził ponadto odnowienie umowy licencyjnej z amerykańską marką Coach, obowiązującej do 2031 roku. W 2024 roku perfumy marki Coach wygenerowały dla Interparfums 43 mln euro zysków ze sprzedaży, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się licencji grupy po Jimmy Choo, która przyniosła 56,3 mln euro.

Ogółem Interparfums odnotowało 10-procentowy wzrost zysku netto w 2024 roku.

Czytaj też: Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 07:31