StoryEditor
Producenci
23.05.2018 00:00

Paulina Pastuszak dyrektorem ds. merytorycznych Akademii Semilac

Paulina Pastuszak, znana w Polsce i na świecie stylistka paznokci z 15 letnim doświadczeniem, została dyrektorem ds. merytorycznych Akademii Semilac.

Ekspertka zatrudniona w Akademii Semilac jest wieloletnią edukatorką. Kursy ze stylizacji paznokci prowadziła niemal na całym globie – od Meksyku i Peru, przez liczne kraje Europy, Indie, Sri Lankę, Mongolię, Capo Verde, aż po Tajlandię.  Jest laureatką konkursów branżowych i zwyciężczynią Pucharu Świata WorldCup Nail Art w Monachium, a także siedmiokrotną finalistką Mistrzostw Polski. Jako juror brała udział w polskich i zagranicznych konkursach stylizacji paznokci.

Zapraszana jest też jako prelegentka na edukacyjne kongresy kosmetyczne w Polsce i za granicą.  Jest autorką ponad 230 artykułów w prasie branżowej ukazującej się nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Irlandiach, Francji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Ma na swoim koncie wykreowanie nowych technik stylizacyjnych, m.in. Deep Gel Manicure, MetaLove,  CoverExpress czy One Stroke 3D. Jest też autorką ponad 20 innowacyjnych programów szkoleniowych i nieszablonowych rozwiązań.

Była też konsultantką  Ministerstwa Rozwoju w sprawie włączenia kwalifikacji „stylizowanie paznokci” do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Stanowisko dyrektora  ds. merytorycznych Akademii Semilac objęła w maju tego roku. Będzie brała udział w procesie tworzenia oferty ogólnopolskich programów szkoleniowych, a także w dostarczaniu merytorycznej wiedzy w kreowaniu nowych produktów Semilac.

Akademia Semilac jest organizatorem szkoleń dla stylistek paznokci z zakresu manicure klasycznego, hybrydowego oraz różnego rodzaju zdobień. Warsztaty odbywają się w kilku miastach w Polsce. W planach akademii jest wyjście z działalnością szkoleniową także poza granice kraju.

Semilac jest marka numer 1 w Polsce – według badań Kantar Millward Brown 67 proc. użytkowniczek hybryd wybiera lakiery Semilac (kobiety w wieku 18-65 lat, listopad 2017).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 20:11