StoryEditor
Producenci
04.07.2023 00:00

Paco Rabanne szykuje się do wprowadzenia linii kosmetyków do makijażu

Kolekcja makijażowa ma pokazać się światu już w nadchodzącej jesieni. / materiały prasowe Paco Rabanne
Według raportu opublikowanego przez WWD, Paco Rabanne jest gotowy do wprowadzenia linii kosmetyków do makijażu. Wejście domu mody należącego do Puiga do kategorii makeup jest nieodłączną częścią rebrandingu, z nową skróconą nazwą i identyfikacją wizualną. Rabanne, jak będzie teraz nazywana marka, zadebiutuje w USA z nowym wizerunkiem w nowym flagowym sklepie w Nowym Jorku.

Nowe logo pojawi się również w flagowym sklepie Avenue Montaigne w Paryżu, co zbiegnie się z premierą kolekcji wiosennej 2024 na wybiegu podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Linia do makijażu trafi na półki sklepowe w całej Europie również we wrześniu, debiutując z 90 SKU, w tym szminkami, podkładami i produktami do makijażu oczu, zanim zostanie wprowadzona do Stanów Zjednoczonych w październiku.

Według WWD produkty będą unisexowe, ze zrównoważonymi, wegańskimi, wolnymi od okrucieństwa i w 98 proc. naturalnymi formułami. Kierownictwo Rabanne dąży do tego, aby marka znalazła się w pierwszej dziesiątce produktów do makijażu — a także w pierwszej piątce w segmencie oczu — na drzwiach, na których jest noszona podczas premiery. Następnie, według planów, powinna znaleźć się wśród 15 najlepszych marek kosmetyków kolorowych na świecie do 2030 roku.
 

Wizualizacja sklepu Rabanne

Jose Albesa, prezes ds. mody i urody w firmie Puig, powiedział WWD: Makijaż to (…) kolejny sposób na dodanie tej kobiecości marce, by była bardziej spójna z modą, (…) sposób na pokazanie mody i piękna razem. Albesa poinformował również o silnym rozmachu biznesowym Rabanne, która to marka odnotowuje 4 proc. wzrost w ostatnich latach – i jest gotowa wkrótce przekroczyć miliardowy próg dochodów w euro.

Porzucając człon "Paco" z nazwy domu mody, Rabanne wpisuje się w trend zauważalny wśród szeregu marek założonych przez projektantów, znanych konsumentom z rodzinnego nazwiska, w tym Diora, Saint Laurenta, Balenciagi i Muglera, które usunęły imiona z nazw brandów.

Oferta perfum Rabanne, która plasuje się w pierwszej piątce domów perfumeryjnych na świecie, obejmuje szereg bestsellerowych franczyz zapachowych dla mężczyzn. One Million jest w pierwszej czwórce, a Invictus w pierwszej siódemce. Celem Phantoma, który znalazł się już na liście 20 globalnych bestsellerów, jest wejście do pierwszej dziesiątki do 2025 roku.

Czytaj także: Paco Rabanne wprowadza perfumy Phantom i nową kampanię

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:32